V nedeľu podvečer sa odohrali prvé tipsportligové nadstavbové stretnutia a v jednom z nich sa pod Urpínom streli mužstvá Banskej Bystrice a Dukly Trenčín. Hostia chceli v zápase prekvapiť lídra a odčiniť domácu prehru s Popradom z posledného kola, zatiaľ čo barani potrebovali ďalšie dôležité body v boji o prvú pozíciu pred blížiacim sa play-off.

Úvodné minúty prvej tretiny veľké šance nepriniesli a tej prvej sa diváci dočkali až v 11. minúte, v ktorej sa na Tomeka rútili Hohmann s Hickmottom, ale táto zámorská spolupráca prvý gól zápasu nepriniesla. Chvíľu na to si domáci zahrali aj prvú presilovú hru, ktorá im však nevyšla podľa predstáv a nevypracovali si v nej ideálnu streleckú príležitosť. V nasledujúcom priebehu prvého dejstva sa činili viac defenzívy oboch mužstiev, pri čom si jednu z mála dobrých šancí vypracoval minútu a pol pred koncom Marek Bartánus. Útočník Banskej Bystrice však svoje zakončenie namieril iba do Tomeka v bráne hostí. V samom závere prvej 20-minútovky si po súboji s Jääskeläinenom neodpustil odplatu Rajnoha, ktorý zasiahol fínskeho útočníka hokejkou a barani tak hrali od začiatku druhej tretiny presilovú hru.

Tá nakoniec priniesla gól, keď Cardwell poslal puk pred bránu, kde ho skrotil osamotený Patrik Lamper a presnou strelou zblízka otvoril skóre stretnutia. V 24. minúte sa hostia dopustili ďalšieho faulu, po ktorom nasledovala tentokrát neúspešná presilovka Banskobystričanov. Trenčania odpovedali v polovici stretnutia v presilovej hre, keď strieľal prudko od modrej čiary McCormack, puk sa odrazil pred Beskorowanyho, kde ho úspešne dorazil do brány Marek Hecl. Vyrovnaný stav dlho netrval, keďže vo veľkej šanci bol faulovaný Hickmott a nariadené bolo trestné strieľanie. To premenil šikovnou strelou do horného rohu brány Hohmann a poslal domácich opäť do vedenia. V nasledujúcich minútach sa postupne vylučovalo na oboch stranách a barani si zahrali skrátenú presilovku, ktorú využili na tretí gól, keď z priestoru pravého kruhu strieľal Hohmann a puk aj vďaka dobrému cloneniu Mlynaroviča skončil v bránkovej sieti. Po dvoch tretinách tak majster viedol 3:1.

Po faule Sládka z konca prostrednej časti hry hrali hráči HC’05 v početnej prevahe aj v úvode tretej tretiny, ale tentokrát hostia odolali. To sa im však už nepodarilo po vylúčení Paukovčeka a barani odskočili svojmu súperovi na rozdiel troch gólov v 45. minúte, keď sa prihrávka z pravej strany dostala cez predbránkový priestor až doľava na voľného Šoltésa, ktorý nedal Tomekovi šancu a presnou strelou rozvlnil sieť. Následne sa mohli hostia čiastočne vrátiť do zápasu pri ich presilovej hre, no barani potvrdili svoju silu v oslabeniach, ktorá ich zdobí počas celej sezóny. V 49. minúte sa predviedol Beskorowany, ktorý zneškodnil obrovskú šancu Sádeckého po skvelej prihrávke od Sojčíka. O niekoľko chvíľ na to sa zas na opačnej strane ocitol v dobrej pozícií Hohmann, ktorý ale zvolil prihrávku Hickmottovi a ten netrafil puk ideálne. V nasledujúcich minútach sa Trenčanom nedarilo zápas zvrátiť, keď nevyužili ani skrátenú presilovku štyroch proti trom a v závere stretnutia boli naopak opäť nedisciplinovaní. Banskobystričania využili v samom závere zápasu presilovku o dvoch hráčov po nečakanej ale presnej zadovke Hričinu, ktorý spečatil na konečných 5:1.

Tipsport liga – Skupina A – Banská Bystrica

HC’05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 5:1 (0:0, 3:1, 5:1)

Góly: 22. Lamper (Bartánus, Cardwell), 31. Hohmann (t.s.), 37. Hohmann (Southorn, Hickmott), 45. Šoltés (Bartánus, Hričina), 60. Hričina (Bartánus, Stupka) – 30. Hecl (McCormack).

Stretnutie sledovalo 2343 divákov.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Melicherčík) – Southorn, Mihalik, Ďatelinka, Cardwell, Nemčík, Owens, Žiak – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Stupka, Mlynarovič, Šoltés – Lamper, Bubela, Kriška – Fafrák, Bartánus, Hričina.

Zostava HK Dukla Trenčín: Tomek (Gabriš) – McCormack, Stacha, Rajnoha, Brodeur, Bokroš, Sládok, Dúžek – Špirko, Mikyska, Valach – Hecl, Paukovček, Sádecký – Sojčík, Švec, Hlinka – Ďurina, Ferenyi, Krajč.

6 HK DUKLA Trenčín 49 22 5 5 17 149:126 81

Hokejisti Banskej Bystrice sa v najbližšom kole nadstavbovej časti Tipsport ligy predstavia na domácom ľade v utorok, 25. februára o 18:00 proti Slovanu Bratislava.