Hokejisti Banskej Bystrice chceli po neúspešnom vstupe do novej sezóny Tipos extraligy po prvýkrát naplno bodovať v súboji s Miškovcom, ktorý privítali v rámci 4. kola na prechodnom domácom ľade vo Zvolene. Túto úlohu napokon splnili len z časti, keďže výhra proti DVTK sa zrodila až po samostatných nájazdoch.

V úvode stretnutia si mužstvá veľké príležitosti nevypracovali. Tá prvá prišla na konci 7. minúty počas prvej presilovej hry baranov, keď strieľal z dobrej pozície Mistele, no Rajna vytiahol skvelý zákrok betónom. Následne si v početnej prevahe zahrali aj hráči Miškovca, no domáci sa vo štvorici bránili dobre. V prvej tretine sa hral hokej zo strany na stranu, striedali sa pasáže, v ktorých si jedno či druhé mužstvo vypracovalo krátkodobý tlak, no vyložené gólové príležitosti z toho neboli a tímy tak išli do šatní za bezgólového stavu.

Hneď v úvode druhej tretiny hrali hostia presilovku a v jej záverečných sekundách mohli otvoriť skóre po príležitostiach Pukku a Flicka, no v tejto situácii sa vyznamenal brankár Vay. Krátko na to sa zas nepodarilo využiť presilovú hru baranom. V 27. minúte sa vylučovalo na oboch stranách, pričom jeden trest naviac bol udelený hosťom a Bystričania dokázali presilovku využiť, keď predviedli dobrú kombináciu a po prihrávkach Misteleho a Fafráka otvoril skóre Ďatelinka. Barani svoj náskok nezdvojnásobili počas ďalšej presilovky a ani po veľkej šanci Verbeeka z 35. minúty. Po 40-tich minútach tak platil stav 1:0.

Miškovec mohol vyrovnať v 49. minúte, keď sa Osterberg dostal až pred bránku, odkiaľ zakončil, no Vay dobre zasiahol. V 53. minúte prišlo vylúčenie na domácej strane a hráčom DVTK sa v presilovke podarilo vyrovnať po tom, čo sa Magosi spoza bránky natlačil pred Vaya a dostal puk za bránkovú čiaru. Hráči Miškovca boli po góle aktívnejším tímom, no zisk troch bodov už do konca riadnej hracej doby nestrhlo na svoju stranu ani jedno z mužstiev. Vo Zvolene sa tak predlžovalo.

V predĺžení gól nepadol a rozhodovalo sa tak v samostatných nájazdoch. Tie sa najprv vyvíjali lepšie pre hostí, keď svoj pokus premenil Flick, no barani otočili stav nájazdov gólmi Tamášiho a Fafráka. Hokejisti Banskej Bystrice si tak pripísali prvé dva body.

Tipos extraliga – 4. kolo – Zvolen

HC ’05 Banská Bystrica – DVTK Miškovec  2:1 sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 30. Ďatelinka (Fafrák, Mistele), rozh. náj. Fafrák – 53. Magosi (Wehrs, Rokaly). Stretnutie sa hralo bez divákov.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Vay – Welsh, Ďatelinka, Biro, Žiak, Demo, Petrinec, Roman, Lopejský – Mistele, Winquist, Verbeek – Kabáč, Tamáši, Sloboda – Faško-Rudáš, Fafrák, Vašaš – Vybíral, Sojka, Lunter.

Zostava DVTK Miškovec: Rajna – Pukka, Kiss, Wolff, Wehrs, Vojtkó, Fazakas – Magosi, Galanisz, Rokaly – Flick, Osterberg, Ritó – Csányi, Miskolczi, Farkas – Mattyasovszki.

Hokejisti Banskej Bystrice sa v 5. kole Tipos extraligy predstavia v piatok, 16. októbra od 18:00 h na ľade Detvy.