V súboji banskobystrických hokejistov proti Nitre boli jasným favoritom domáci. Papierové predpoklady sa naplnili a druhý tím tabuľky zdolal posledný rozdielom dvoch gólov – 5:3.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Nitra 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)

Góly: 1. Hamrák (M. Hlinka, Kolba), 17. Kútny (Rumpel, Paľov), 20. Paľov (Hvila, Cebák), 31. Rumpel (Cebák), 40. Heizer (Vizváry, Kútny) – 33. Podstavek (T. Chrenko), 45. Peter König (M. Štefanka, H. Ručkay), 58. Fabian (Podstavek, T. Chrenko). Stretnutie sledovalo 1978 divákov.

Zostavy tímov:

HC ’05 Banská Bystrica: Fedor – Cebák, Biro, Vantroba, Kolba, Vizváry, Kubka – Tománek, Šechný, J. Sýkora – Hamrák, M. Hlinka, Hvila – Rumpel, Paľov, Kútny – Vartovník, Heizer, A. Bezák

HK Nitra: J. Laco (21. Čiliak) – Bobček, J. Polák, Fabian, L. Gabriš, Hlavačka, Peter König, Ďurák, Rais – S. Saliji, M. Slovák, G. Saliji – Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay – Podstavek, T. Chrenko, Čaládi – Štumpf, O. Štefanka, Uhnák

Neplánová pauza Banskej Bystrice spôsobená výpadkom elektrického prúdu na štadióne v Žiline a debakel Nitry v domácom prostredí od Skalice – s očakávaniami, ako ovplyvnia výkon oboch mužstiev udalosti posledného kola Slovanft extraligy vykorčuľovali v nedeľu na ľadovú plochu banskobystrického zimného štadióna tímy HC´05 Banská Bystrica a HK Nitra. Našim chlapcom patrila pred súbojom v tabuľke druhá priečka, Nitranom zase posledná (pred HK Orange 20 – pozn. red.). Favorit zápasu tak bol jednoznačný.

Už v tridsiatej sekunde prvej tretiny putoval na trestnú lavicu Nitran Garip Saliji a „Barani“ presilovú hru okamžite využili. Dôraz Hamráka vyústil do pomerne kuriózneho gólu, keď sa nastrelený puk odrazil od jeho tela do nitrianskej bránky. Hra sa následne vyrovnala, snahu hostí o vyrovnávajúci gól pribrzdili ďalšie vylúčenia. Prvú presilovku si zahrala Nitra až v desiatej minúte, dostala domáci tím pod tlak, ale Fedor svojich spoluhráčov podržal. Pri ďalšej power-play hostí sa dostali do úniku Hlinka s Hvilom, obrovská šanca však gólom neskončila. V sedemnástej minúte vybuchol štadión radosťou po druhýkrát. Kútny šikovne prestrčil puk pomedzi Lacove betóny a zvýšil vedenie HC´05 na 2:0. Desať sekúnd pred koncom úvodného dejstva pridal tretí gól Banskej Bystrice po krásnej strele Paľov.

V druhej tretine pokračovali domáci hokejisti v dobrom výkone. Vo výbornej pozícii sa v tridsiatej minúte ocitol Kútny, no neuspel. Už o malú chvíľu ale Laco opäť lovil puk spoza svojho chrbta po dôraze Jakuba Rumpela. V 32. minúte Nitra znížila. Podstavkov nahodený puk sa dostal do skrumáže pred Fedorom a následne do bystrickej bránky – 4:1. V poslednej minúte druhej časti hry mal gól na hokejke najlepší kanonier extraligy Tománek, no Laco čaroval. Čo sa nepodarilo hviezde domácich, dokázal Heizer o pár sekúnd neskôr, keď doklepol do siete nešťastne vyrazený puk od nitrianskeho gólmana.

Posledné dejstvo prinieslo uvoľnený hokej so zvýšeným počtom chýb na oboch stranách. Viac však poľavili domáci hokejisti, čo sa premietlo do dvoch gólov Nitry. V 45. minúte znižoval na 5:2 v presilovej hre Peter König a dve minúty pred koncom uzavrel skóre zápasu opäť pri hre v početnej výhode Fabian.