Oči stredoslovenských hokejových fanúšikov v piatok uprene sledovali Banskú Bystricu a zápas 42. kola hokejovej Tipsport extraligy. Domáci hostili suseda zo Zvolena, proti ktorému v tejto sezóne ešte nevyhrali, po slabších výsledkoch v novom roku by sa im takýto úspech zišiel ako soľ.

HC ’05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Góly: 3. Marcinek, 20. Hudec (Kubka, Bambúch), 21. Lamper (Hudec, Lunter) – 35. Ďaloga (Hertl)     stretnutie sledovalo: 2 910 divákov

Úvodné zostavy tímov:

HC ’05 Banská Bystrica: Chorošun – Biro, Kubka, Bambúch, Ketner, Predajniansky, Styk, Gachulinec – Lunter, Hudec, Lamper – Ján Sýkora, Heizer, Danton – Jankovič, Češík, Marcinek – Šimun, Zigo, Hlinka

HKm Zvolen: Šimko – Tóth, Mucha, Šiška, Hertl, Pichnarčík, Novajovský, Ihnaťo – Puliš, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, P. Zuzin – Ľ. Zuzin, M. Jurík, Ďaloga – Fekiač, Čanky, Méry

Domáci vstúpili do zápasu najlepšie ako mohli a v tretej minúte otvorili skóre. Pred Šimkom bolo rušno až napokon v skrumáži našiel stratený puk Marcinek, ktorý ho dopravil za bránkovu čiaru. „Barani“ boli naďalej aktívnejší a zásluhou Bira, Dantona či Hudeca ohrozili Šimka, zahanbiť sa však nenechali ani hostia, no tým chýbalo viac šťastia v koncovke. Chorošun zastavil strelu Muchu i Zuzina a Škvaridlo mieril v dobrej šanci len do bočnej siete. To nemožno povedať o Bystričanoch, ktorí najskôr pohrozili akciou Luntera, aby neskôr v presilovke zvýšili na 2:0. Hudec obkorčuľoval bránu a jeho strelu si Šimko sám zrazil za svoj chrbát.

V duchu prvej začala aj druhá tretina. Z tej ubehlo 13 sekúnd a domáci sa tešili z tretieho presného zásahu. Nahodený puk dorazil za Šimkov chrbát Lamper. Zvolen, snažiaci sa chytiť nejakým gólom, brzdila nedisciplinovanosť a vylúčenia, ktoré uberali sily obrane i Šimkovi. Ten nevedel, kam skôr skočil, v ďalšej početnej výhode domácich napriek tomu fantasticky zneškodnil šancu Heizera a Jána Sýkoru pri bleskovom presunutí v bránkovisku. V plnom počte sa o niečo pokúsili hostia opäť aj v útoku a tentokrát to vyšlo. Hertlovu nahrávku krížom cez bránkovisko doviedol do cieľa Ďaloga.

Ak niekto čakal gólový štart tretej tretiny, musel byť sklamaný. Hralo sa naďalej aktívne a Zvolen sa snažil viac tlačiť dopredu, na gól to však nestačilo. Blízko k nemu mal v 46. minúte po šikovnej robote Brabenca Jurík, no puk tesne pred bránou hokejkou minul. Na druhej strane mohol zase zvýšiť Marcinek, ktorý bol rovnako až v bránkovisku, ale situáciu nezvládol. Zvolen mohol zdramatizovať zápas a znížiť na rozdiel gólu v jeden a pol minútovej presilovke o dvoch hráčov, no na konci veľkých šancí Podkonického, Muchu i Lukáša Juríka bol spoľahlivý Chorošun. V závere pálil ešte tesne mimo Škvaridlo, aj napriek prázdnej bráne hostí a ich enormnému tlaku už k ničomu ďalšiemu nedošlo.