Hokejisti Banskej Bystrice nastupovali do nedeľného stretnutia 30. kola Tipos extraligy s cieľom ukončiť nelichotivú sériu šiestich prehier. Barani však na zvolenskom ľade podľahli Michalovciam, ktoré o svojej výhre rozhodli v druhej tretine. Z tohto duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Už v 1. minúte mal na hokejke veľkú príležitosť hosťujúci Hickmott, ktorý sa ocitol sám pred bránkou, no jeho zakončenie zneškodnil skvelým zákrokom Gajan. Na začiatku 7. minúty pohrozili aj barani, keď spomedzi kruhov strieľal Sloboda, no puk zastavila bránková konštrukcia. Skóre sa nemenilo ani v 9. minúte po šanci Regendu, ktorý pred bránkou zakončoval na dvakrát len do Gajana.

Útočník Michaloviec mal ďalšiu veľkú príležitosť v 15. minúte, keď unikol do samostatného nájazdu vo vlastnom oslabení, no jeho bekhendový blafák zastavil betónom Gajan. Bystričania mali v závere prvej tretiny k dispozícii druhú presilovku, no v početnej prevahe sa nedokázali usadiť v útočnom pásme.

V druhej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi. Do vedenia išli ako prví barani, keď sa Crevier-Morin dostal z ľavej strany až pred bránku, prihral lepšie postavenému Mistelemu, ktorý zakončil bekhendom po hornú žŕdku. Michalovce vyrovnali v 30. minúte po prihrávke z ľavej strany a presnej strele bez prípravy z pravého kruhu v podaní Töröka.

Ešte v tej istej minúte išli líšky do vedenia 1:2, keď Bartánus tečoval za Gajanov chrbát Sujovu strelu z pravého kruhu. Zemplínčanov poslal v 36. minúte do dvojgólového vedenia Erkinjuntti, ktorého strelu od modrej zastavila až bránková sieť. V závere druhej tretiny hrali hostia presilovku, v ktorej pridali štvrtý gól. Po skrumáži pred bránkou dorážal presne Suja.

Do tretej tretiny tak barani nastupovali s cieľom zmazať trojgólové manko. Znížiť mohli v 47. minúte v početnej prevahe, no Škorvánek vytiahol skvelý zákrok lapačkou pri Sukeľovej strele z pravého kruhu.

Michalovčania definitívne rozhodli o svojom víťazstve v 49. minúte, keď Hickmott vysunul do nájazdu Lalancettea a ten poslal puk bekhendom pod hornú žŕdku. V záverečných minútach sa zápas už len dohrával. Hokejisti Banskej Bystrice strelili v treťom zápase po sebe len jeden gól, čo opäť na bodový zisk nestačilo. Pocit výhry nezažili už sedem zápasov v rade.

Tipos extraliga – 30. kolo – 10. 1. 2021 – Zvolen

HC ’05 Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 1:5 (0:0, 1:4, 0:1)

Góly: 26. Mistele (Crevier-Morin, D’Aoust) – 30. Török (Southorn, Galamboš), 30. Bartánus (Suja, Takáč), 36. Erkinjuntti (Southorn, Šoltés), 39. Suja (Erkinjuntti, Southorn), 49. Lalancette (Hickmott, McCormack).

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Gajan (Belányi) – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Demo, Výhonský – Faško-Rudáš, Mlynarovič, Sukeľ – D’Aoust, Tamáši, Mistele – Sloboda, Dvorský, Kabáč – Kriška, Giertl, Vybiral.

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Tomek) – Southorn, Mihalik, Ťavoda, McCormack, Kolusz, Mudrák, Zekucia, Mašlonka – Korhonen, Lalancette, Hickmott – Takáč, Suja, Bartánus – Regenda, Erkinjuntti, Šoltés – Török, Galamboš, Chalupa.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 28 3 0 2 23 65:138 8

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia v Poprade, kde v piatok, 15. januára o 18.00 h vykorčuľujú na stretnutie 31. kola Tipos extraligy proti domácim kamzíkom.