Quantcast

Hokejisti Banskej Bystrice sa v sobotu večer predstavili na slušne zaplnenom zimnom štadióne pod Urpínom v rámci 35. kola Tipsport ligy proti Novým Zámkom. Diváci videli na góly chudobný zápas, po ktorom sa napokon radovali Banskobystričania.

V úvode stretnutia boli aktívnejší domáci, ktorí sa častejšie objavovali pred bránou súpera, no hra sa postupne vďaka odvážnej hre Nových Zámkov vyrovnala a boli to práve hostia, ktorí si v 13. minúte vypracovali azda najvýraznejšiu príležitosť v prvej tretine, keď sa Pospíšil natlačil až pred Gajana, ale bystrického brankára napokon zblízka neprekonal. Šesť minút pred prvou sirénou dostali barani po faule Hatalu možnosť hrať prvú presilovú hru, ale hostia počas nej dobre bránili a nedovolili sa domácim usadiť v útočnom pásme. Ďalšie vylúčenie na hosťujúcej strane prišlo až v samom závere prvej 20-minútovky a hokejisti Banskej Bystrice tak mohli začať druhú tretinu v početnej prevahe na čistom ľade.

V úvode druhej tretiny sa nedovolene previnil aj Fábry a Banskobystričania hrali presilovú hru o dvoch hráčov, počas ktorej bol v najväčšej príležitosti Mlynarovič, ale ten však zblízka Kristína neprekonal a majster tak túto veľkú možnosť streliť úvodný gól premárnil. Následne si presilovú hru zahrali aj Nové Zámky, ale keďže domáci dobre bránili, ani im sa ešte otvoriť skóre nepodarilo. Po vylúčeniach Mesaroša a Southorna hrali hostia opäť v početnej prevahe, tentokrát dvojnásobnej a počas nej vytiahol Gajan skvelé zákroky pri pokusoch Pospíšila, Hatalu a Holoviča, takže skóre sa opäť nemenilo. V 36. minúte už k tomu bolo blízko, keď ušiel po ľavom krídle Pospíšil a trafil iba konštrukciu domácej brány, takže diváci na banskobystrickom štadióne videli ďalšiu bezgólovú tretinu.

V 43. minúte bol vo veľkej šanci faulovaný Jääskeläinen, vďaka čomu hrali barani v úvode tretej tretiny presilovku a počas nej mali veľké príležitosti Bubela so Šillem, ktorého postavenie v bránkovisku ukončilo veľký tlak Banskej Bystrice. Domáci postupne s pribúdajúcim časom preberali iniciatívu a aktívnou hrou v útočnom pásme chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Prvý gól videli diváci až v 54. minúte a bol to kapitán baranov Vladimír Mihalik, ktorý zachytil puk medzi kruhmi a presnou strelou backhandom rozvlnil sieť. O dve minúty na to mohli domáci zdvojnásobiť svoje vedenie, keď rozohrali peknú akciu v útočnej tretine ihriska, Southorn našiel na pravej strane úplne voľného Hickmotta, ale ten zblízka netrafil bránu. Novozámčania to v závere skúsili so šiestimi korčuliarmi, ale vyrovnať sa im už nepodarilo a barani tak porazili svojho súpera najtesnejším rozdielom.

Tisport liga – 35. kolo – Banská Bystrica

HC’05 iClinic Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 54. Mihalik (Brejčák, Hickmott). Na zápase bolo prítomných 2669 divákov.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Gajan (Beskorowany) – Southorn, Mihalik, Petrinec, Brejčák, Nemčík, Cardwell, Kobolka – Jääskeläinen, Hickmott, Hohmann – Hrnka, Bubela, Fafrák – Šille, Mlynarovič, Gabor – Mesaroš, Sojka, Sarvaš.

Zostava HC Mikron Nové Zámky: Kristín (Vyžinkár) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk, Monakhov – Stupka, Fábry, Pospíšil – Jurík, Holovič, Bajtek – Rogoň, Hruška, Števuliak – Jurák, Jaša, Andrisík.

Mužstvo Banskej Bystrice čaká najbližšie zápas v rámci 36. kola Tipsport ligy v pondelok, 30. decembra o 16:00 na ľade Dukly Trenčín.