V nedeľu podvečer bolo na programe 50. kolo Tipsport ligy, v rámci ktorého sa pod Urpínom stretli mužstvá z opačných koncov tabuľky. Priepastný bodový rozdiel bol viditeľný aj na ľade a hokejisti Banskej Bystrice dokázali najmä vďaka gólovej smršti v prvej tretine natiahnuť svoju víťaznú sériu už na šesť zápasov.

Liptáci prišli pod Urpín v značne oklieštenej zostave a trojnásobný majster svojho súpera vôbec nešetril. Domáci najprv pohrozili Gaborovým zakončením po prihrávka Fafráka a Ďatelinkovou tvrdou strelou do žrde. V 6. minúte si po faule Droppu zahrali barani presilovku a hneď ju aj využili, keď po peknej kombinácií tečoval Mlynarovič zakončenie Hickmotta. Ďalšie vylúčenie hostí prišlo v 9. minúte a Banskobystričania spustili gólovú smršť. Najprv sa po Hohmannovej nezištnej prihrávke poľahky presadil Mlynačovič a zvýšil na 2:0.

Už o 30 sekúnd na to sa predral do útočného pásma Róth, prihral pred bránu Gaborovi, ktorému síce zakončenie nevyšlo ideálne, ale aj tak si našlo cestu do siete. Na začiatku 10. minúty opäť vypálil tvrdo od modrej Ďatelinka a jeho strela mierila presne pod hornú žrď Romančíkovej brány. Šialenú pasáž následne uzavrel Žiak, ktorý sa v zakončení pred bránou nemýlil a barani tak po štyroch góloch v rozpätí 83 sekúnd viedli už v 11. minúte 5:0. Prvá tretia sa nakoniec skončila kanárom, keďže v 19. minúte vypálil od pravého mantinelu Brejčák a jeho strelu tečoval do bránkovej siete Hohmann.

Aj v druhej tretine boli domáci jasne aktívnejší, vďaka čomu si v 24. minúte vypracovali tretiu presilovú hru a aj tú tentokrát využili. Cason Hohmann našiel z pravej strany voľného Hickmotta medzi kruhmi a kanadský útočník vymietol horný roh Romančíkovej brány, čím zvýšil už na 7:0. Ďalšiu dobrú príležitosť si hráči Banskej Bystrice vypracovali na konci prvej polovice zápasu, keď Gabor našiel peknou prihrávkou Mlynaroviča, ktorý zakončoval v ťažkej pozícií a Romančík jeho pokus vyrazil. Na začiatku 31. minúty sa do šance dostal aj Liptovský Mikuláš po dobrom Lištiakovom prieniku cez brániacich hráčov. Útočník hostí však svojou strelou tesne minul Melicherčíkovu bránu.

Aj keď sa hostia snažili v ofenzívne niečo vymyslieť, prevaha bola jednoznačne na strane domácich, ktorí si v nasledujúcich minútach vypracovali ďalšie šance. V 35. minúte našiel Giertl pred bránou Rótha, ktorý zblízka trafil len Romančíka a o niekoľko desiatok sekúnd na to sa sám pred bránou hostí ocitol Mlynarovič, ale jeho blafák mu zavŕšenie hetriku nepriniesol. Diváci sa ôsmeho gólu napokon dočkali v 39. minúte, keď na odrazený puk v útočnom pásme dobre zareagoval Lamper a pohotovo rozvlnil sieť. Barani tak po dvoch dominantných tretinách viedli už 8:0.

Rozhodnutý zápas sa prakticky už len dohrával a Banskobystričania sa snažili svojich fanúšikov potešiť peknými akciami. Aktívni boli aj mladí hráči, ktorí dostali v tomto zápase príležitosť a v 43. minúte sa mohol pred bránkoviskom presadiť Fafrák a následne dorážajúci Róth, ktorý ale puk vo vzduchu netrafil. Liptáci sa v nasledujúcich minútach dopustili ďalších dvoch nedovolených zákrokov, no v oboch oslabeniach sa už dokázali ubrániť, keďže Kriška ani Mlynarovič svoje dobré príležitosti nevyužili.

V 51. minúte však už deviaty gól padol. Miloš Fafrák skvele zapracoval v útočnom pásme a na konci jeho úsilia bola dobrá prihrávka na Martina Krišku, ktorý nemal problém poslať puk do odkrytej brány a zvýšiť na 9:0. V nasledujúcich minútach mohli ešte baraní prikrášliť výsledok na 10:0, ale príležitosti Hohmanna, Mlynaroviča a ani Hickmotta sa už gólom neskončili. Hokejisti Banskej Bystrice tak napokon zdolali Liptákov zdrvujúcim výsledkom 9:0 a pripísali si šiestu výhru v rade.

Tipsport liga – 50. kolo – Banská Bystrica

HC’05 iClinic Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 9:0 (6:0, 2:0, 1:0)

Góly: 6. Mlynarovič (Hickmott, Hohmann), 10. Mlynarovič (Hohmann, Ihnačák), 10. Gabor (Róth), 11. Ďatelinka (Lamper, Nemčík), 11. Žiak (O. Giertl), 19. Hohmann (J. Brejčák, Hickmott), 25. Hickmott (Hohmann, Southorn), 39. Lamper (Ďatelinka, Gabor), 52. Kriška (Fafrák).

Stretnutie sledovalo 2339 divákov.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Melicherčík (Gajan) – J. Brejčák, Southorn, Ďatelinka (C), Nemčík, Owens, Maier, Žiak – Hohmann, Hickmott (A), Kriška – Lamper, Ihnačák, Šoltés – Gabor, Mlynarovič (A), Fafrák – L. Lunter, O. Giertl, Róth.

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Romančík (Kapičák) – Kramár, Smutný, J. Nemec, Mich. Roman, Mezovský (C), S. Droppa – M. Surový, Tamáši, Michalík – Oško, Piatka (A), Vybíral – Haluška, Uhrík (A), Nechaj – Dlugoš, Lištiak.

13 MHk 32 Liptovský Mikuláš 46 8 3 5 30 77:171 35

Hokejistov Banskej Bystrice čaká v najbližšom kole Tipsport ligy pohronské derby vo Zvolene, ktoré sa uskutoční v utorok, 18. februára o 18:00.