Favoritom zápasu 31. kola hokejovej Slovnaft extraligy boli pod Urpínom jednoznačne domáci hokejisti, ktorí dlhodobo okupujú druhé miesto v tabuľke.

HC’05 Banská Bystrica – MHC Mountfield 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 3. J. Sýkora (Cebák), 25. Rumpel (Kútny), 54. Tománek (M. Hudec) – 8. Appel (Jabrocký, Macejka), 15. Jabrocký (Uram, M. Beran), 23. Macejka (Appel, Jabrocký), 60. Jonák (Uram, M. Beran).

Tabuľkovo siedmy Mountfield začal na banskobystrickom ľade rozpačito. Hviezda Martinčanov  – Marek Uram si dokonca v druhej minúte takmer posunul puk za vlastného gólma. Dzubina si to však v poslednej chvíli všimol. Udrieť tak mohli Stašovi zverenci. V tretej minúte vyslal Cebák puk na Sýkoru, ktorý ho nasmeroval až za hosťujúceho brankára. O dve minúty boli dobre rozbehnutí Barani aj napriek oslabeniu v obrovskej šanci vďaka úniku Tománka a Hudeca, ale ten v rozhodujúcej chvíli namieril len do Dzubinu. Najlepší strelec ligy Tománek mal ku ďalšiemu gólu blízko v siedmej minúte, ale v dobrej šanci sa k zakončeniu nedostal. Ôsma minúta priniesla vyvetranie šibenice domácej brány. Nečakane vyrovnával Appel. Hostia sa už o niekoľko minút tešili aj z vedenia, keď využili svoju presilovú hru. Martinčania krútili puk okolo Šimonoviča, z čoho sa dokázal presadiť Jabrocký.

Do druhej tretiny vstúpili v lepšej gólovej nálade rovnako hostia, ktorí už v 23. minúte zvyšovali na 1:3, keď Macejka pohotovou strelou prekonal Šimonoviča. O nieľko sekúnd hry už hrali domáci presilovku, ktorú síce nevyužili, ale tlak si udržali a v 25. minúte znížili. Odrazený puk usmernil za Dzubinu Rumpel, ktorý opäť potešil 1 617 divákov na štadióne. Štyri minúty pred koncom druhej tretiny bolo blízko k vyrovnaniu, kedy „nulapäťky“ zatlačili, ale šance Paľova zostali nevyužité.

V tretej tretine chceli domáci zvrátiť nepriaznivý vývoj zápasu, lenže hráči Mountfildu vyčkávali na svoju šancu. v 46. minúte hosťujúci Macejka vystrelil len do Šimonoviča. Na opačnej strane už o chvíľu zvonila žrď Dzubinovej brány. Keď Šimonovič v 52. minúte skvele vychytal aj Urama, mohli udrieť Barani. V 54. minúte nahral Hudec Tománkovi, ktorý si vylepšil svoje štatistiky a vyrovnal na 3:3. Nešťastne, len pätnásť sekúnd pred koncom, prišlo HC ’05 o svoju šancu. Domáci obrancovia neustrážili Jonáka, ktorého strela skončila za Šimonovičom.