Hokejisti Banskej Bystrice chceli v nedeľnom stretnutí 22. kola Tipos extraligy prerušiť nelichotivú sériu prehier. Proti nim však stál silný protivník v podobe bratislavského Slovana, ktorý najmä vďaka trom gólom v tretej tretine vo Zvolene jasne vyhral. Z duelu vám prinášame fotoreport.

Skóre sa menilo už v 1. minúte, keď od modrej strieľal Štajnoch a následne rozvlnil sieť z predbránkového priestoru Ranford, vďaka čomu sa Slovan ujal vedenia. Hostia pokračovali v aktivite a herne dominovali, pričom baranov viackrát podržal brankár Vay. Ten musel zasahovať aj v 7. minúte, keď si belasí vytvorili tlak pred bránkou domácich, no ani na niekoľko pokusov maďarského brankára neprekonali. Bystričania mohli vyrovnať v závere prvej 20-minútovky, keď mal veľkú šancu Mistele, no Parks strelu domáceho útočníka zneškodnil. Mužstvá tak išli do šatní za stavu 0:1.

V úvode druhého dejstva hrali hostia presilovú hru, v ktorej mohli pridať druhý gól po skrumáži pred Vayovou bránkou. Skóre sa však nemenilo. V 32. minúte vylučovali rozhodcovia na domácej strane, no presilovka Slovana trvala len minútu, keďže proti pravidlám sa previnili aj hostia. V skrátenej presilovej hre baranov pochybil pri rozohrávke Vay, čo však Ranford vo veľkej šanci nepotrestal. Belasí sa ale v oslabení predsa len presadili po tom, čo v prečíslení dvoch proti jednému prihral Ranford Harrisovi a ten poľahky zvýšil na 0:2. Baranom sa v závere druhej tretiny podarilo znížiť na 1:2 vďaka Vybíralovi, ktorý za bránkou pohybom oklamal Parksa a zasunul puk do odkrytej časti svätyne hostí.

Domáci išli do tretej tretiny s cieľom minimálne vyrovnať, no tento plán narušili hostia v 47. minúte počas presilovky, keď po Meszárošovej prihrávke od modrej pálil z pravého kruhu presne z prvej O’Donnell. V 56. minúte hral Slovan v početnej prevahe opäť a opäť sa presadil O’Donnell, ktorý tentokrát v predbránkovom priestore dobre zareagoval na odrazený puk a prestrelil Vaya. O niekoľko desiatok sekúnd neskôr predviedol individuálnu akciu Buček, ktorý sa spoza bránky dostal až do zakončenia a spečatil na konečných 1:5. Mužstvo Slovana tak po dobre zvládnutej tretej tretine jednoznačne zvíťazilo. Barani prehrali už po štvrtýkrát v rade.

Tipos extraliga – 22. kolo – Zvolen

HC ’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Góly: 39. Vybiral (Kraut, Huna) – 1. Ranford (Štajnoch, Studenič), 36. Harris (Ranford), 47. O’Donnell (Meszároš, Harris), 56. O’Donnell (Bortňák, Meszároš), 56. Buček (Rapáč).

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Vay (Gajan) – Ďatelinka, Žiak, Breton, Demo, Petrinec, Drew, Hudec, Kraut – Kabáč, Tamáši, Faško-Rudáš – Mistele, Winquist, Lamper – Gábor, Huna, Vybiral – Výhonský, Šimun, Melcher.

Zostava HC Slovan Bratislava: Parks (Makarov) – Sersen, Ališauskas, Meszároš, Štajnoch, Lee, Valach, Bačik, Maier – Ranford, Kytnár, Studenič – Gašpar, Harris, O’Donnell – Zigo, Urbánek, Kundrik – Buček, Bortňák, Rapáč.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 20 1 0 2 17 43:110 2

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia v Trenčíne, kde v utorok, 15. decembra o 18.00 h nastúpia na dohrávku 9. kola Tipos extraligy proti domácej Dukle.