Hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica vyzvali v rámci 11. kola Tipsport ligy na svojom ľade nováčika z Michaloviec. Hostia boli pre domácich vyrovnaným súperom a zápas, ktorý bol chudobný na góly priniesol rozuzlenie až v predĺžení.

Hokejisti Banskej Bystrice mohli zaskočiť hostí už v úvodných sekundách stretnutia, keď posunul Lunterovi puk pred bránu Southorn, Lunter našiel peknou zadovkou Jääskeläinena, ktorý ale v tutovke neprekonal brankára hostí. V nasledujúcich minútach mali hostia príležitosť hrať dve presilové hry, no počas nich si Dukla vypracovala len jednu príležitosť pri dorážke Giľáka. Rozpačitý herný prejav oboch mužstiev neprinášal pekné hokejové momenty a najmä Banskobystričania brzdili svoje akcie nepresnými prihrávkami. V 14. minúte mohli Michalovce otvoriť skóre stretnutia, keď sa sám na Beskorowanyho rútil Galamboš, zvolil zakončenie strelou a puk poslal len nad domácu bránu. Na konci 15. minúty sa k presilovej hre dostali aj hráči HC’05 a počas nej mala najväčšiu šancu na úspech tečovaná strela Šoltésa. Diváci však v prvej 20-minútovke gól nevideli a mužstvá tak išli do šatní za bezgólového stavu.

Domáci vstúpili do druhej tretiny výborne, keď si najprv vypýtali faul a počas avizovaného trestu prešiel individuálne cez obranu hostí Bubela, strela z medzikružia mu nesadla ideálne, ale to prekvapilo aj brankára hostí Suráka a puk nakoniec skončil v sieti. Barani tak išli zásluhou navrátilca v banskobystrickom drese do vedenia. Hostia mohli okamžite vyrovnať, keď sa pred Beskorowanym ocitol osamotený Borov, ale ten trafil len Kanaďana v bráne domácich. Barani zvýšili do druhej tretiny tempo a v jej úvode sa dostávali do nebezpečných situácií v útočnom pásme. Iniciatívu však postupne do svojich rúk prevzali Michalovčania a brankár Beskorowany musel predviesť niekoľko výborných zákrokov. Banskobystričania sa snažili vyrážať z obrany do rýchlych protiútokov a jeden mohli diváci vidieť v 38. minúte,  keď sa podarilo uniknúť Bartánusovi, ktorému však pred brankárom hostí zneškodnili zakončenie vracajúci sa obrancovia Michaloviec. V závere prostredného dejstva už diváci gól nevideli a mužstvá tak išli do šatní za stavu 1:0 pre Banskú Bystricu.

Zverenci bývalého trénera Banskej Bystrice Miroslava Chudého pokračovali v aktivite aj v úvode tretej tretiny a hŕstka ich podporovateľov priamo na štadióne si na konci 42. minúty zakričala gól, keď sa strela Dalhuisena od modrej čiary odrazila od zadného mantinelu do Beskorowanyho a puk nakoniec skončil v sieti. Tento smolný moment pre skvele chytajúceho gólmana baranov tak znamenal vyrovnanie. Diváci na banskobystrickom štadióne sa dočkali aj nečakanej prestávky. Dalhuisen narazil v 44. minúte Lampera na mantinel a po tomto súboji sa plexisklo rozbilo. Domáci fanúšikovia využili prestávku na to, aby pozdravili bývalého kormidelníka HC’05, Miroslava Chudého potleskom a skandovaním jeho mena. Tempo hry po tomto prerušení zápasu mierne ustúpilo a diváci už v prvej polovici tretej tretiny ďalšie vyložené príležitosti nevideli. Michalovce mohli ísť do vedenia v druhej polovici tretej tretiny po šanciach Safaraleyeva a Novického, ktorý dokonca trafil pravú žrď brány Banskej Bystrice. Tretia tretina sa následne viac-menej už len dohrávala a zápas tak išiel do predĺženia.

V predĺžení individuálne prešiel až do priestoru ľavého kruhu útočnej tretiny Hickmott a krásnou presnou strelou švihom na prednú žrď rozhodol o výhre svojho mužstva. Hokejisti Hc’05 iClinic Banská Bystrica sa tak po výhre nad nováčikom s Michaloviec posunuli už na prvé miesto tabuľky Tipsport ligy.

HC’05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 21. Bubela, 62. Hickmott – 42. Dalhuisen (Toma, Chalupa). Zápas sledovalo na zimnom štadióne v Banskej Bystrici 2357 divákov.

Zostava HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Southorn, Mihalik, Brejčák, Ďatelinka, Biro, Nemčík, Petrinec – Jääskeläinen, Hickmott, Lunter – Lamper, Bubela, Šoltés – Bartánus, Šťastný, Fafrák – Róth, Gabor, Kabáč.
Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Surák (Trenčan) – Kolba, Dalhuisen, Ventelä, Vorobyev, Novický, Hančák, Hvila, Zekucia – Mašlonka, Lalancette, Juusela – Hričina, Galamboš, Borov – Giľák, Linet, Safaraleev – Hamráček, Toma, Chalupa.