Hokejisti Banskej Bystrice si to v 11. kole Tipos extraligy namierili na Spiš, kde si zmerali sily s nováčikom súťaže. Vyrovnané stretnutie prinieslo po šesťdesiatich minútach remízu, v následnom predĺžení gól nepadol a o všetkom tak rozhodovali samostatné nájazdy. Zo zápasu v Spišskej Novej Vsi vám prinášame aj bohatú fotogalériu, ktorú nájdete na konci článku.

Domáci otvorili skóre už na začiatku 3. minúty, po nepresnej prihrávke sa dostal k puku Hamráček a poslal svoj tím do vedenia. Aj následné okamihy patrili hráčom Spišskej Novej Vsi, v šanciach sa postupne ocitli Petgrave, Halama aj Kuru. Spišiaci mali počas prvej tretiny aj niekoľko ďalších príležitostí, ktorými si mohli zaistiť dvojgólový náskok, no napokon sa tak neudialo a v poslednej minúte sa navyše nechal vylúčiť Rapáč.

Hostia si presilovú hru preniesli aj do druhej tretiny a už po 30 sekundách bolo vyrovnané. Šoltés našiel Tamášiho, ten bravúrne spracoval puk a našiel Bergera, ktorý nemal problém prekonať Melicherčíka v bráne domácich. Ten istý hráč mohol v 27. minúte zvýšiť na 2:1 z pohľadu hostí, svoj pokus však namieril len do brankára. Domáci mali následne k dispozícii dve početné výhody, prvú si však zmarili faulom a v tej druhej len sporadicky výraznejšie ohrozili Belányiho v bráne Banskej Bystrice. Vo zvyšku prostredného dejstva sa diváci väčšieho vzrušenia nedočkali a do kabín sa tak odchádzalo za stavu 1:1.

V úvode tretej tretiny mal dobré príležitosti domáci Halama, avšak Belányi bol pri jeho šanciach pozorný. V jednej z útočných snáh sa faulu dopustil Ščurko, čím ponúkol hráčom spod Urpína presilovú hru. Počas nej najprv Berger pálil do žrde, po následnom vhadzovaní sa do prečíslenia dostali Spišiaci a takmer skórovali počas vlastného oslabenia. Skóre však mohli meniť aj Mistele a Galbavý, ktorí mali veľké príležitosti poslať svoj tím do vedenia. Nepríjemný moment nastal necelých päť minút pred koncom riadnej hracej doby, keď Petgrave tvrdo atakoval hosťujúceho Žiaka a rodák zo Spišskej Novej Vsi vo farbách Banskej Bystrice stretnutie nedohral. Domáci hráč sa napokon za svoj zákrok predčasne porúčal pod sprchy a ponúkol tak zverencom trénera Poikonena päťminútovú početnú výhodu. „Barani“ túto príležitosť nedokázali využiť, čím zápas dospel až do predĺženia.

Ako už býva v predĺžení zvykom, šance sa hromadili na oboch stranách. Nebyť famózneho Belányiho, mohlo byť už po 90 sekundách rozhodnuté, proti bol však betón dvadsaťročného brankára. Aj Melicherčík v bráne Spišiakov držal svojich spoluhráčov nad vodou, navyše prišlo aj k vylúčeniu na strane hostí a novoveské rysy mali veľkú šancu rozhodnúť. Diváci však gól v predĺžení nevideli a o osude zápasu tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy.

V nich prišlo rozuzlenie až v šiestej sérii, najprv sa za domácich nepresadil Štrauch, po ňom si puk zo stredového kruhu vzal Fossier, ktorý vymiešal Melicherčíka a rozhodol tak o dvoch bodoch pre Banskú Bystricu.

Tipos extraliga – 11. kolo – 24.10.2021 – Spišská Nová Ves

HK Spišská Nová Ves – HC’05 Banská Bystrica 1:2 po s.n. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 3. Hamráček (Ordzovenský) – 21. Berger (Tamáši, Šoltés), rozh. nájazd Fossier

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Petgrave, Malina, Atwal, Ouellet, Romaňák, Ordzovenský, (A) Olejník, Novák – Černý, Hamráček, Tyczynski – Giľák, Rapáč (C), Vartovník (A), – Tomala, Ščurko, Kuru, – Štrauch, Vrábeľ, Halama

HC’05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Breton, Žiak, Lopejský, Ďatelinka (C), Crevier-Morin, Boldižár, – Galbavý, Ihnačák, Gabor – Šoltés, Berger, Fossier – Vašaš, Bubela, Mistele – Výhonský, Tamáši, Kabáč