Hokejisti Banskej Bystrice sa po piatich dňoch stretli na zvolenskom ľade s Nitrou opäť. Podobne ako v utorok, aj v nedeľnom stretnutí 38. kola Tipos extraligy sa zrodila vysoká výhra baranov. Tí našli vo svojich radoch až sedem rôznych strelcov a pod debakel sa čistým kontom podpísal aj brankár Belányi. Banská Bystrica tak s Nitrou neprehrala v riadnom hracom čase už posledných 30 zápasov. Z tohto duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Barani hrali už od prvej minúty 4-minútovú presilovku, v ktorej však skóre stretnutia napriek viacerým streleckým pokusom neotvorili. Domáci boli blízko ku gólu v 13. minúte, keď sa Faško-Rudáš natlačil do šance až pred brankára Nitry, ktorý sa zapotil aj pri následnej snahe baranov dotlačiť puk do bránky. O necelú minútu na to bol Cowley opäť v permanencii pri strele od modrej a následných dorážkach Bystričanov. V 16. minúte sa už barani radovali. Ihnačák zachytil puk pri mantineli a prihral pred bránku, kde Faško-Rudáš usmernil puk za bránkovú čiaru.

Zverencom Tuukku Poikonena sa podarilo ubrániť 4-minútové oslabenie, ktoré predelila prvá prestávka. Druhý gól domácich mohol pridať v 24. minúte Mlynarovič, ktorého strelu spomedzi kruhov Cowley zneškodnil. V 32. minúte vylučovali rozhodcovia v krátkom slede na oboch stranách a v hre štyroch proti štyrom sa presadili barani. Tí zvýšili na 2:0 po kombinácii, na konci ktorej Sukeľ nasmeroval puk do odkrytej časti nitrianskej bránky. V 38. minúte odskočili Bystričania už na rozdiel troch gólov, keď sa do zakončenia natlačil D’Aoust a z dorážky sa presadil Bdžoch.

Barani za stavu 3:0 žiadnu drámu nepripustili a v tretej tretine pridali ďalšie góly. V 48. minúte si odrazený puk od zadného mantinelu našiel Sloboda, ktorý presnou strelou zvýšil na 4:0. V 53. minúte zas Cowley inkasoval po tvrdej strele Tamášiho od modrej čiary. Gólman Nitry ťahal puk zo svojej bránky do záverečnej sirény ešte dvakrát. V 58. minúte sa dostal k odrazenému puku pred bránkou Kabáč, ktorý zvýšil na 6:0. V poslednej minúte zápasu si ešte Bystričania zahrali presilovku a sekundu pred koncom nasmeroval puk po strieľanej prihrávke do bránky Mlynarovič.

Tipos extraliga – 38. kolo – 7. 2. 2021 – Zimný štadión Zvolen

HC ’05 Banská Bystrica – HK Nitra 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)

Góly: 16. Faško-Rudáš (Ihnačák), 34. Sukeľ (Žiak, Ihnačák), 38. Bdžoch (D´Aoust), 48. Sloboda (D´Aoust), 53. Tamáši (Ganz, Bdžoch), 59. Kabáč (Výhonský, Ganz), 60. Mlynarovič (Breton, Lamper).

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Belányi, (Gajan) – Crevier-Morin, Breton, Ďatelinka, Cardwell, Bdžoch, Žiak, Sojka, Ganz – Faško-Rudáš, Ihnačák, J.Sukeľ – D’Aoust, Mlynarovič, Sloboda – Lamper, Dvorský, Vašaš – Výhonský, Tamáši, Kabáč (tréner – T. Poikonen).

Zostava HK Nitra: Cowley, (Beržinec) – Vitaloš, Mezei, Nemec, Švarný, Bodák, Ege, Pupák, Hřebíček – Finlay, Slovák, Tvrdoň – Molnár, Dauda, Fominykh – Žitný, Kollár, Hrnka – Múčka, Šiška, Minárik (tréner – A. Stavjaňa).

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 38 6 0 3 29 87:183 18

Hokejisti Banskej Bystrice vycestujú najbližšie do Bratislavy, kde v utorok, 16. februára o 18.30 h nastúpia na stretnutie 39. kola Tipos extraligy proti domácemu Slovanu.