Banskobystrický pivovar patrí medzi najznámejšie podniky, ktoré šíria dobré meno nášho mesta za jeho hranice. To si Banskobystričania vážia a už po štrnásty raz si množstvo z nich nenechalo ujsť možnosť zavítať do areálu a priestorov, kde tunajšie pivo Urpiner vzniká.

V uplynulých dvoch rokoch boli milovníci banskobystrického piva pre pandémiu o svoje obľúbené podujatie ochudobnení, o to viac si ho však vychutnali teraz. Urpiner totiž priamo z pivovaru tiekol potokom už po štrnásty raz v novodobej histórii pivovaru.

Tisíce návštevníkov si v sobotu nenechali ujsť možnosť prejsť sa priestormi pivovaru na Sládkovičovej ulici a vidieť tak postupnosť procesov tradičnej výroby. Od príchodu sladu a chmeľu pod Urpín až po spôsoby expedície z pivovaru.

Nielen prehliadka priestor, ale znovu najmä pestrý sprievodný program a tiež možnosť ochutnať pivo a ďalšie nápoje priamo z pivovaru, lákali aj pri tomto ročníku podujatia návštevníkov všetkých generácií.

Ku skvelej atmosfére po celý deň prispievali pivné súťaže na pódiu a pestrý sprievodný program pre deti i dospelých. Vystúpil Univerzitný folklórny súbor Mladosť. Zahrala tiež country skupina Vodopád, ale kapely Družina či Gladiator. V rámci areálu boli pripravené lákadlá pre deti, keď sa prezentovali sokoliari, hasiči a svoju prácu priblížil aj Zbor väzenskej a justičnej stráže. Nechýbal skákací hrad či jazda na koníkoch pre najmenších.

Banskobystrický pivovar si pre návštevníkov pripravil okrem možnosti ochutnať tradičné obľúbené druhy svojho piva Urpiner aj možnosť ochutnať za studena chmelenú svetlú IPL 13-tku a novinku Cannabis 11-tku. Popri nich si návštevníci mohli napríklad pozrieť aj zaujímavé zbierky klubu zberateľov pivných suvenírov.