V stredu 25. máj sa športový areál ZŠ Golianova stal dejiskom obľúbeného športového dňa pre žiakov druhého stupňa.

Olympijsky festival deti mesta Banska Bystrica - 25.05.2016 - Banska Bystrica

Do Banskej Bystrice zavítali aj športovci z nášho partnerského maďarského mesta Dabas. Chlapci a dievčatá druhého stupňa súťažili v behu na 60 m a 800 m, v štafetovom behu i v skoku do diaľky. Zahrali si basketbal, vybíjanú, futbal a floorbal.

V disciplíne chlapcov v behu na 60 m sa z prvého miesta tešil Martin Benko zo ZŠ Bakossova. U dievčat zvíťazila Lenka Predajnianska zo ZŠ Pieninská. V dlhšej trati na 800 m zvíťazili školáci zo ZŠ Golianová. V chlapčenskej a dievčenskej kategórii to boli Matej Pisarovič a Alexandra Babothyová. Skoky do diaľky ovládli Matej Blaško zo ZŠ Moskovskej a Zuzana Moravčíková zo ZŠ SSV Skuteckého. V štafete 4x250m obsadila prvé miesto ZŠ Pieninská pred ZŠ SSV Skuteckého a domácou ZŠ Golianova.

V kolektívnych športoch si dve prvé miesta pripísala ZŠ Spojová (vybíjaná, basketbal). Vo futbale sa z víťazstva radovali ZŠ Trieda SNP. Vo florbale naopak vyhrala ZŠ Golianová.

Dnes privítala Aréna Barani pri ZŠ Golianova žiakov z košickej Základnej školy Považská 12. V priateľskom hokejbalovom zápase mladých športovcov primátor mesta Ján Nosko po roku splnil sľub, ktorý vyplynul z minuloročnej stávky s primátorom Košíc, Richardom Rašim. Ján Nosko prispel na rozvoj športu košickej základnej škole sumou 500 eur, postaral sa o úvodné buly a časť zápasu bol dozorujúci lekár na striedačke hostí.