V utorok poračovalo 36. kolo hokejovej Tipsport extraligy. V tejto časti sezóny mierne trápiaci sa „barani“ naskočili do zápasu nabudene, rovnako tak to však bolo i u súpera. Pod Urpínom to teda bol napínavý duel s množstvom gólov.

HC ’05 Banská Bystrica – Dukla Trenčín 6:4 (2:2, 2:2, 2:0)

Góly: 5. Marcinek (Češík), 12. Ján Sýkora (Juraj Sýkora, Bambúch), 28. Novajovský (Marcinek, Lamper), 29. Juraj Sýkora (Ján Sýkora, M. Richter), 41. Sýkora (Češík, Lamper), 59. Juraj Sýkora (Bambúch, Richter) – 11. Jakub Gašparovič (O. Rusnák, Marosz), 14. Sojčík (O. Mikula, Lelkeš), 39. Sojčík (O. Mikula, Lelkeš), 40. Lelkeš (O. Mikula, E. Bednár)

Úvodné zostavy:

HC ’05 Banská Bystrica: Slipčenko (14. Dzubina) – M. Richter, Bambúch, Kubka, Biro, Novajovský, J. Predajniansky, Ketner, Styk – Juraj Sýkora, Heizer, Ján Sýkora – Lamper, Češík, Marcinek – B. Jankovič, T. Zigo, P. Kopecký – Petro, Michal Hlinka

Dukla Trenčín: Kristín (29. Nagy) – J. Koma, E. Bednár, Pozník, Vizváry, Nechala, T. Bokroš – Marosz, O. Rusnák, Jakub Gašparovič – Sojčík, Lelkeš, O. Mikula – Martin Filo, F. Nemček, Otčenáš – D. Hudec, Broska, Jakúbek

Zápas od úvodu poznačili vylúčenia. To z úvodu piatej minúty, keď si trest za hákovanie odpykával Koma, bolo potrestané. Banská Bystrica otvorila skóre stretnutia peknou kombináciou, na konci ktorej bol Marcinek. Dukla to v 10. minúte „baranom“ vrátila, rozhodili si brániacu štvoricu a Gašparovič dodal akcii gólovú bodku. Neprešlo však ani sto sekúnd a červeno-bieli opäť viedli. Kristína prekonal spoza brány Ján Sýkora. Gólová prestrelka pokračovala a v úvode 14. minúte bolo znovu vyrovnané. Z veľkého uhla prekvapil Slipčenka Sojčík, no gól musel odobriť až videorozhodca. Banská Bystrica následne vystriedala brankára a Dzubina mohol hneď inkasovať, tentokrát však zvonila žrď jeho brány.

Rovnako ako prvé, ani druhé dejstvo z pohľadu gólov nebolo iné. V 28. minúte si hráči spod Urpína zobrali vedenie späť a bolo to opäť v presilovej hre. Tentokrát prestrelil Kristína Novajovský. Vzápätí sa nechal vylúčiť Gašparovič a aj jeho faul bol potrestaný. Na 4:2 zvýšil z bezprostrednej blízkosti Juraj Sýkora po nahrávke jeho menovca Jána. Aj súper vystriedal brankára a tímu to pomohlo. Najskôr síce Koma v početnej výhode nechal vyniknúť Dzubinu, ktorý predviedol krásny semafór, no 39., resp. 40. minúte už brankár domácich lovil puk zo siete. Najskôr v ďalšej presilovke využil nahrávku spoza brány Sojčík a následne v plnom počte vyrovnal Lelkeš.

Dramatické stretnutie pokračovalo v nasadenom tempe a hneď v prvej minúte poslednej časti hry si Banská Bystrica zásluhou Jána Sýkoru zobrala vedenie. Vývoj stretnutia sa následne podľa očakávaní upokojilo a z hry sa stal strategický boj. Aj napriek tomu mali domáci miernu prevahu, vývoj však bol ako počas celého zápasu výrazne ovplyvnený množstvom vylúčení. Celé to nakoniec ukončil v poslednej minúte počas tlaku a powerplay hostí Juraj Sýkora, ktorý ďalekonosným pokusom trafil opustenú Trenčiansku bránu. Barani tak po piatich zápasoch okúsili opäť pocit výhry.