Basketbalisti Banskej Bystrice pokračujú vo výbornej forme. V rámci 8. kola zvíťazili v Žiari nad Hronom a upevnili si líderskú pozíciu.

V odvetnom zápase v Žiari nad Hronom nastúpili Banskobystričania bez Rozima a Rendlu, domáci sa predstavili v nových dresoch a z hľadiska rozvoniavala kapustnica. V úvode stretnutia sa hostia ihneď ujali vedenia 0:5, postupne navýšili vedenie takmer desať bodov. V závere však inkasovali zbytočne ľahké koše a domáci sa dotiahli. V druhej časti hry sa viac bojovalo, z priveľkej snahy pramenilo viac chýb a Žiarčania vyrovnali hru na polčasových  28:28.

Po prestávke už basketbalisti spod Urpína kontrolovali hru, hlavne Koczkáš spolu so Senohradským svojimi skúsenosťami a košmi brali domácim aj minimálnu šancu na zvrat v zápase. V obrannej fáze domácich nepúšťali do otvorených striel a tak sa zápas dohrával v pokojnej atmosfére.

V predposlednom 9. kole základnej časti privíta ŠKP BBC Banská Bystrica v sobotu 9. decembra  na domácej palubovke 17.00 hod BKM Lučenec.

Prvá Liga mužov skupina východ – 8. kolo – Žiar nad Hronom

MŠK BK Žiar nad Hronom vs. ŠKP BBC Banská Bystrica 56:69 (28:28)

Štvrtiny: 12:16, 14:12, 14:22, 14:19, TH: 14/6 – 14/10 , fauly: 19 – 21 , trojky:  4 – 7,

Body MŠK BK Žiar nad Hronom: Treml 15, Vrtík 11, Nemčok 8, Obert 8, Oravec 5, Fábry 5, Supuka 4

Body ŠKP BBC Banská Bystrica: Senohradský 23, Koczkáš 20, Šoltés 11, Siládi 4, Kotorík 4, Švarc 2, Šušanský 2, Suriak 2, Mokroš 1