Uplynulý víkend vyvrcholili v Banskej Bystrici najvyššie slovenské basketbalové súťaže juniorov a kadetiek. Obe družstvá dosiahli na najvyššiu métu a Banská Bystrica sa môže premenovať na mesto mládežníckeho basketbalu.

IMG_5095Po majstrovskom úspechu banskobystrických junioriek, o ktorom sme vás už informovali, sa zo zisku zlatých medailí radovali aj mladšie kadetky a rovnako aj juniori, ktorí obhájili vlaňajšie prvenstvo.

Juniori prešli sezónou bez jedinej prehry a vo finálovom turnaji si poradili s Košičanmi, hráčmi Považskej Bystrice a tiež tímom bratislavskej Karlovky. Za najužitočnejšieho hráča turnaja bol vyhlásený Martin Matejčík, ktorý sa spolu s Robertom Rozimom dostal aj do All Stars tímu. Tréner mladých Banskobystričanov Branislav Bažány bol samozrejme vyhlásený za najúspešnejšieho trénera.

Kadetky ŠKP 08 po vzore junioriek rovnako dosiahli na najcennejšie medaily, keď vo finálovom turnaji zdolali rovesníčky z Košíc, Šamorína a v mimoriadne náročnom zápase aj basketbalistky Petržalky. Do All Stars tímov turnaja bolo vybraných až päť hráčok ŠKP, Nikola Horecká získala cenu pre najperspektívnejšiu hráčka a tréner Miloslav Michálik bol vyhlásený za nejlepšieho trénera.

Vo fotogalérii vám prinášame pohľad na nedeľňajšie vyvrcholenie turnaja juniorov a kadetiek v banskobystrickej športovej hale Dukla.