Po víťazstve v 1. kole na košickej palubovke, bystrickí basketbalisti nenadviazali a prehrali na domácej palubovke so Žiarom nad Hronom tesným rozdielom.

Na začiatku zápasu si všetci aktéri uctili pamiatku zosnulých z 26. januára pri páde helikoptéry v Kalifornii, kde zomrel aj americký basketbalista Kobe Bryant. Hostia zo Žiaru začali lepšie ako domáci hráči a rýchlo sa ujali vedenia 0:7. Domáci basketbalisti strelili až v 5. minúte prvý kôš, ale hostia pokračovali v ofenzívnom poňatí hry, keď len Obert zaznamenal za prvú štvrtinu 14 bodov. Domácim hráčom nefungovala obranná hra a trápili sa aj v útoku, skóre po prvej časti hry 12:27, to len potvrdzuje. V druhej štvrtine sa hra vyrovnala, ale hra bystrických basketbalistov sa ani zďaleka nepribližovala k štandartnému výkonu z posledných zápasov. O body sa staral hlavne Vojtek so Siládim a Šoltésom. Druhú štvrtinu vyhrali domáci basketbalisti v pomere 18:17, čo v celkovom skóre 30:44 takmer nič neznamenalo a tak odchádzali na prestávku spokojnejší hostia.

V tretej časti hry pokračovali hostia vo vysokom tempe a s domácimi, to nevyzeralo dobre. V tejto časti zápasu sa darilo Minárikovi a Vojtekovi, no na obrannej polovici dovolili domáci hráči hosťom streliť až 28 bodov. Až v polovici poslednej časti zápasu domáci hráči znížili šnúrou 11 bodov. Bystričania zlepšili obrannú činnosť a prinútili hostí k chybám. Posledná minúta zápasu bola veľmi dramatická, hostia si udržiavali deväťbodové vedenie. Zásluhou Rozima, Vojteka a Minárika sa im podarilo vyrovnať na 84:84. Posledný kôš v zápase zaznamenal hosťujúci Mokráň a strhol vedenie na stranu hostí. Po oddychovom čase domácich, keď ostávali do konca len dve sekundy sa domácim takmer podarilo vyrovnať, ale posledná strela neprepadla košom.

1. liga mužov – 2. kolo skupiny o 1. – 7. miesto – Banská Bystrica

ŠKP BBC Banská Bystrica – MŠK BK Žiar nad Hronom 84:86 (30:44)

Štvrtiny: 12:27, 18:17, 21:28, 33:12, Fauly : 16 – 20, TH: 16/11 – 16/12, Trojky: 9 – 11

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Vojtek 23, Minárik 16, SIládi 12, Šoltés 11, Vido 7, Rozim 7, Muránsky 6, Furčák 2, Mokroš 0.

MŠK BK Žiar nad Hronom: Obert 23, Haviar 18, Mokráň 16, Kadáši 13, Dolník 8, Supuka 8, Vrtík 0.

Hlasy po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Na začiatok treba povedať, že hostia vyhrali zaslúžene, po našej predvedenej hre asi nikto v hale neočakával drámu do poslednej sekundy. Pristúpili sme veľmi laxne a nedôrazne k zápasu, hlavne v obranne sme dovolili hosťujúcim hráčom všetko. Brániť sme začali až v poslednej štvrtine. Mohli sme v závere zápasu aj otočiť skóre v náš prospech, ale asi by to bolo nespravodlivé vzhľadom na to akú hru sme predvádzali tri štvrtiny zápasu. Nech je to pre nás ponaučením do ďalšej časti súťaže.“

V nedeľu 9. februára nastúpia banskobystrickí basketbalisti na palubovke Acamedic ŽU Žilina.