V odloženom stretnutí 7. kola hostili banskobystrickí basketbalisti vysokoškolákov zo Žiliny.

V 7. kole 1. ligy mužov hostia nemohli pricestovať pre zvýšenú chorobnosť hráčov. Tentokrát Žilinčania pricestovali pod Urpín opäť v úzkej zostave – sedem hráčov. Rovnako ako v 2. kole na palubovke Žiliny sa hral vyrovnaný zápas. (pozn. Banská Bystrica zvíťazila po 2-násobnom predĺžení). Bystričania sa ujali v úvode vedenia, ale vysokoškoláci zo Žiliny hrali efektívnejšie. V samotnom závere prvej časti hry sa darilo hlavne Mátychovi, ktorý sám zaznamenal 15 bodov. V druhej časti hry domáci hráči zlepšili obranu a vypojili spomínaného Mátycha z hry, najmä zásluhou dobrej obrany Mokroša. Žilinčania hrali rozumne na útočnej polovici a do veľkej prestávky si udržali najtesnejšie vedenie.

Tretia časť zápasu bola bodovo vyrovnaná, keď sa domácim nepodarilo niekoľkokrát skórovať spod koša. V poslednej časti hry nahradil Koczkáša Minárik ktorý vniesol do hry energiu, dobrú obranu a narušil svojimi agresívnymi prienikmi obranu hostí. Žilinčania znervózneli, čo rozhodcovia potrestali technickými chybami. „Nakopnutí“ Bystričania otočili 9-bodové manko vo svoj prospech a zvíťazili v dramatickej koncovke tým najtesnejším rozdielom.

1.liga mužov – dohrávka 7. kola – Banská Bystrica

ŠKP BBC Banská Bystrica vs. Academic ŽU Žilina 79:78 (42:43)

Štvrtiny: 22:25, 20:18, 18:18, 19:17, Fauly: 14 – 18 , TH:  18/11  –  16/11 , trojky: 6 – 5

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Muránsky 24, Vojtek 19, Šoltés 10, Kotorík 10, Koczkáš 5, Mokroš 5, Minárik 5, Švarc 1.

Body za Academic ŽU Žilina: Mátych 19, Boroň 17, Ďuriš 16, Belavý 10, Líška 8, Kuric 8, Péli 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Do zápasu sme vstúpili vlažne, čo sa prejavilo na obidvoch stranách ihriska. Hostia rozumnou hrou a našou nepresnosťou mali takmer celý zápas navrch. Dnes sa nedarilo Koczkášovi, v poslednej štvrtine ho nahradil Minárik, ktorý vniesol do našej hry energiu, agresivitu v obrane aj v útoku. V útoku nás podržal Muránsky s Vojtekom, dobrú prácu odviedol aj Šoltés s Kotoríkom a Mokrošom. V samotnom závere sme zahrali hlavne takticky, veľmi dobre.“

Najbližšie sa naši basketbalisti predstavia v nedeľu 16. decembra o 15.00 hod na palubovke Dolného Kubína.