Mužstvo ŠKP BBC Banská Bystrica privítalo v nedeľu o 16.00 h v telocvični Obchodnej akadémie v rámci 3. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže výber levických Patriotov do 23 rokov. Z tohto duelu vám prinášame aj naozaj vydarenú fotogalériu.

Úvodná štvrtina stretnutia bola vzácne vyrovnaná, hral sa v nej rýchly a dynamický basketbal a domáci ju vyhrali 2-bodovým rozdielom. V druhej štvrtine sa prejavila väčšia agresivita Levičanov.

Bystričania hrali nedisciplinovane, z čoho pramenili chyby a následne aj ľahké koše hostí. Po tejto časti hry viedli mladí Levičania 7-bodovým rozdielom. Tento náskok, ako sa ukázalo v priebehu tretej a štvrtej štvrtiny, bol rozhodujúci.

Obe štvrtiny druhého polčasu vyhrali hostia rozdielom jediného bodu. Aj keď hráči ŠKP BBC bojovali a bodovo sa dotiahli na súpera, vzápätí spravili niekoľko chýb v obrane a zároveň sa im nedarilo skórovať na útočnej polovici ihriska. To hostia umnou hrou využívali a kontrolovali výsledok aj priebeh zápasu.

Mladí Levičania napokon zvíťazili v tomto stretnutí o 9 bodov, rovnakým náskokom ako v druhej štvrtine, ktorá sa ukázala ako rozhodujúca. V domácom drese sa opäť v ofenzíve najviac darilo Jurajovi Lášticovi, ktorý zaznamenal 36 bodov. Fotogalériu z tohto stretnutia nájdete pod článkom.

Jozef Lovik, tréner ŠKP BBC Banská Bystrica: „Proti Leviciam som očakával ťažký zápas, nakoľko hostia trénujú aj s „áčkom“ družstva mužov. Hral sa dynamický a tvrdý basketbal. Pokiaľ sme hrali disciplinovane v útoku a posúvali si loptu, boli sme vyrovnaným súperom. Neskôr sme sa chceli presadiť individuálne, z čoho pramenili chyby a súper ich potrestal. V obrane sme nedokázali ubrániť hru jedna na jedna a prepadávali sme v obrannej činnosti. Levice vyhrali zaslúžene. Musíme pár vecí zmeniť, aby sme v ďalšom zápase mohli byť úspešnejší.“

1. liga – 3. kolo – nedeľa 24. 10. 2021 – Banská Bystrica

ŠKP BBC Banská Bystrica – ŠBK Junior Patrioti Levice 23 87:96 (44:51)

Štvrtiny: 24:22, 20:29, 19:20, 24:25. Rozhodovali: Tomáš Doušek, Miroslav Matejčík

Fauly: 20 – 20. TH: 15/7 – 21/13. Trojky: 10 – 12

Zostava ŠKP BBC a body: Láštic 36, Grenda 17, Melezinek 9, Rozim 8, Furčák 6, Suriak 6, Praženica 5, Šoltés, Mokroš

Zostava Levíc a body: Adámik 29, Volárik 24, Chaban 13, Solčanský 9, Špaňo 9, Bielik 4, Gregáň 3, Misál 2, Szabo 2.

Banskobystrickí basketbalisti sa najbližšie predstavia v Petržalke, kde v nedeľu 7. novembra nastúpia na stretnutie 1. ligy na palubovke domácej Iskry.