BBonline.sk (Peter Mútňan, foto: Ivan Golembiovský) | 2.7.2018

Prvý júlový deň patril tradičnému futbalovému turnaju o Pohár obce starostu Priechod. Víťazom 25. ročníka sa stali futbalisti Dukly Banská Bystrica, ktorí v konkurencii ďalších troch tímov zvíťazili v obidvoch zápasoch s impozantným skóre 12:1.

Otvárací súboj turnaja medzi domácim Priechodom a Duklou bol v jasnej réžii treťoligového majstra. Zverenci trénera Tótha si do polčasu vypracovali päťgólový náskok, ktorý po zmene strán ešte zveľadili. Brankár Priechodu Vesel musel za 80 minút hracieho času (všetky zápasy sa hrali 2×40 minút) vyťahovať loptu zo svojej siete až jedenásťkrát. Jediný čestný úspech domáceho tímu zaznamenal Martin Štulajter.

V druhom zápase porazila Žarnovica zvolenskú Lokomotívu 2:0. A keď v nasledujúcom stretnutí porazila treťoligová Žarnovica aj domáci Priechod 5:3, o prvenstvo na turnaji ju už mohla pripraviť iba výhra Dukly. Tá nastúpila v derby proti Zvolenu, ktorý vypadol z II. ligy. Oproti prvému stretnutiu Dukly prítomní diváci gólové hody nevideli. O jediný presný zásah sa v 63. minúte postaral útočník Banskej Bystrice Marek Búry, ktorý zároveň rozhodol o prvenstve pre svoj tím.

Zápasy 25. ročníka turnaja o Pohár starostu obce Priechod:

OFK 1950 Priechod vs. MFK Dukla Banská Bystrica 1:11 (0:5)

Góly: 42. Štulajter – 16. Búry, 23. Neušel, 24. a 61. Žilinec, 27., 53. a 72. Klačan, 29. Nepšinský, 58. Lukáč, 67. Benedik, 71. Hric

MFK Žarnovica vs. MFK Lokomotíva Zvolen 2:0

OFK 1950 Priechod vs. MFK Žarnovica 3:5

MFK Lokomotíva Zvolen vs. MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: 63. Búry