V nedeľu sa hralo na Štiavničkách ďalšie kolo 1. ligy mužov. Skupina o 1. – 6. miesto je nesmierne vyrovnaná. Domáci Banskobystričania privítali Košice, ktorým mali čo vracať. V 3. kole totiž prehrali na východe Slovenska o 18 bodov. V domácom drese sa po dlhšej zdravotnej prestávke objavil Maroš Rendla.

Prvú štvrtinu začali domáci basketbalisti agresívne, v 5. minúte po trojke Haviara si zobral hosťujúci tréner oddychový čas a na výsledkovej tabuli svietilo skóre 20:6. Do tohto momentu banskobystrickí basketbalisti premenili štyri trojbodové koše (Šoltés, Minárik a dvakrát Haviar). Ani po time oute sa obraz hry nezmenil, prvá štvrtina sa skončila jasným víťazstvom domácich basketbalistov 29:15.

Aj v druhej štvrtine pokračovali Bystričania v nastavenom trende, keď sa za tri body trafil Siládi a dvakrát Muránsky. Pod košom sa presadzovali Rozim s Vojtekom. Polčasový výsledok napovedal, že by dnes mohla padnúť aj populárna stovka.

Po polčasovej prestávke však domáci nepokračovali v rovnakej hre a prispôsobili sa Košičanom. V tretej štvrtine zaznamenal prvé body aj Maroš Rendla, hostia sa však nevzdávali a znížili rozdiel v skóre na 15 bodov. V poslednej časti hry sa presadzoval pod košom hlavne Vojtek a hlavne jeho zásluhou bol konečný rozdiel 20-bodový.

1.liga mužov –  skupina o 1. – 6. miesto – 8. kolo – Banská Bysstrica

ŠKP BBC Banská Bystrica vs. KB Slávia TU Košice 87:67 (53:31)

Štvrtiny: 29:15, 24:16, 14:21, 20:15, fauly: 14 – 12, TH: 12/9 – 17/11, trojky: 8 –  1

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Vojtek 25, Rozim 16, Haviar 13, Muránsky 12, Šoltés 6, Minárik 6, Koczkáš 4, Siládi 3, Rendla 2, Kotorík 0.

Body za KB Slávia TU Košice: Tchúr 16, Medvecký 14, Schreiber 9, Járay 9, Fabrici 9, Duda 6, Hegeduš 4, Feďák 0.

Pozápasové hodnotenie

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Začiatok zápasu sa hostia zónovou obranou snažili spomaľovať hru, čo sa im darilo len chvíľu. Po rýchlom prechode a prečíslení obrany sme získali pohodlný náskok. Do prestávky sa nám ho podarilo ešte zvýšiť na 22 bodov.  V druhom polčase sme sa uspokojili a udržiavali dvojciferný bodový rozdiel. S Marošom Rendlom sme sa dohodli, že ho budeme citlivo zapájať do hry, vrátil sa ďalší hráč do rotácie, čo je dobré pred koncom súťaže a final four.“

Ďalšie výsledky 1.ligy mužov:

VŠEMvs KArlovka Bratislava „B“ vs. Academic ŽU Žilina 104:87 (49:32)