S prichádzajúcou zimou sme už v novembri či na začiatku decembra zažili sneženie aj v Banskej Bystrici viackrát, v sobotu sa však sneh už aj udržal. Navyše, ďalšia snehová prikrývka má pribudnúť aj v nedeľu.

Na rozdiel od minulotýždňovej poľadovice, tentokrát zrážky padajúce vo forme snehu nenarobili toľko problémov. Sneženie z noci z piatka na sobotu zaodelo mesto do biela a napriek plusovým teplotám počas dňa sa sneh už aj dlhšie udržal. Podľa predpovedí meteorológov má v Banskej Bystrici snežiť ešte aj zajtra. Teploty sa budú pohybovať stále okolo nuly, v noci mierne pod touto hranicou.

Či tento sneh vydrží až do Vianoc, je dnes ešte ťažké predpovedať, ale rozhodnúť môžu práve nasledujúce dva dni – nedeľa a pondelok. Od nedeľňajšieho popoludnia až do pondelka sa má teplota držať nad nulou, a to zhruba až pri úrovni dvoch až troch stupňov Celzia aj počas noci. V ďalších dňoch má už potom teplota poklesnúť pod bod mrazu, zrážok však bude menej.

Kvôli kolísajúcim teplotám a možnému striedaniu dažďa so snehom trvá v okrese Banská Bystrica aj v nedeľu výstraha SHMÚ 1. stupňa pred tvorbou poľadovice.

Počasie v Bystrici: Teploty zväčša pod nulou, príde aj ďalšie sneženie