Banská Bystrica odohrala posledné kolo základnej časti Tipsport Extraligy keď v domácom zápase nastúpila proti Dukle Trenčín.

HC’05 Banská Bystrica – Dukla Trenčín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

HC 05 Banska Bystrica - Trencin_21Góly: 10. Srnka (Zigo, Bambúch), 30. R. Macík (Lunter), 52. Juraj Sýkora (Macík, Lunter)

Zostavy:
Banská Bystrica: Chorošun – Kubka, Bambúch, O. Janík, Biro, Styk, J. Predajniansky – R. Macík, M. Hudec, Lunter – Ján Sýkora, Češík, B. Jankovič – Lantoš, M. Trochta, Mikolášek – Juraj Sýkora, Zigo, Srnka

Trenčín: A. Nagy – T. Bokroš, Imrich, Palovič, Pozník, Habšuda, E. Bednár, Plško – Marosz, O. Rusnák, F. Nemček – Martin Filo, T. Klíma, Otčenáš – J. Pardavý ml., Broska, Bustin – M. Záborský, Hrazdira, Buliš

V prvej tretine sa na banskobystrickom zimnom štadióne hral zväčša nezáživný hokej s minimom väčších šancí. Aj prvý gól padol po nenápadnej akcii, keď spoza brány šikovne zasunul puk domáci Nagy a HC 05 sa dostalo do vedenia. Aký taký vzruch priniesla presilovka Banskobystričanov od 14. minúty, kde sa k strele dostal aspoň Češík. V 17. minúte sa sám pred bránou ocitol Sýkora, jeho strela však neskončila v sieti.

Oveľa aktívnejšie začala druhá tretina. Do šancí sa v prvej päťminútovke dostali Lunter, Trochta aj Zigo, ale v koncovke neboli presní. Paradoxne aktivitu Banskobystričanov prerušila presilovka v 25. minúte, v ktorej sa nedokázali presadiť a Trenčania ju s prehľadom ubránili. Po nej tempo hry opäť upadlo, vzruch priniesla 30. minúta, keď Macík nahodil strelu na domáceho brankára a ten ľahkú strelu pustil pomedzi betóny – 2:0. Hneď na to mohli Trenčania streliť kontaktný gól, keď mali príležitosť trestného strieľania za Chorošunove pustenie hokejky. Šancu však Očenáš nepremenil. V 36. minúte hrali Trenčania po vylúčeniach Trochtu a Bambúcha presilovku 5:3, ale v nej sa nepresadili.

Už v prvých sekundách poslednej tretiny sa do šance dostal Macík, ktorý mohol pridať druhý gól v tomto zápase. V 43. minúte sa pred bránu natlačil Srnka, ale jeho dorážanie nebolo úspešné. Rozhodujúci moment nastal v 52. minúte. Trenčan Klíma sa dostal 2+2 a v následnej presilovke skóroval Juraj Sýkora. Následne už hrali „barani“ presilovku o dvoch mužov, gól však už nepadol. Trenčania nič nevymysleli do konca zápasu a nechali sa ešte raz vylúčiť. Stav stretnutia sa už nemenil a so základnou časťou sa Banská Bystrica rozlúčila víťazstvom.