V nedeľu pokračovala Tipsport extraliga zápasmi 40. kola. Na banskobystrickom ľade bojovala o dôležité body Skalica, ktorá si zmerala sily s tabuľkovým prenasledovateľom a hostiteľom tohto stretnutia.

HC ’05 Banská Bystrica – HK 36 Skalica 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 36. Lunter (Lamper, Češík), 42. Lamper (Lunter, Richter), 51. Ján Sýkora (Danton, Ketner)

Úvodné zostavy tímov:

HC ’05 Banská Bystrica: Chorošun – Biro, Richter, Bambúch, Kubka, Ketner, Styk, Janík – Lunter, Češík, Lamper – Sýkora Ján, Heizer, Danton – Sýkora Juraj, Zigo, Marcinek – Jankovič, Trochta, Lantoš

HK 36 Skalica: Trenčan – Vyrúbalík, Jankovič, Kozák, Bobček, Barák, Jaborník, Srnec – Šille, Školiak, Jurík – Kutálek, Holovič, Konečný – Sloboda, Stieler, Gula

Štrajkujúci fanklub v 40. kole vyjadril svoju priazeň odídenému Robertovi Slipčenkovi a zároveň dal najavo obavy zo smerovania hokejového klubu v meste pod Urpínom.

Hneď v prvých minútach stretnutia otestovali Trenčanovu pozornosť Kubka so Zigom, na druhej strane narobil rušno pred Chorošunom Jurík. Nasadené tempo z prvých minút opadlo a hra sa upokojila. Zmenila to až druhá desaťminútovka, keď sa na ľade objavili aspoň niekoľké náznaky šancí. Najskôr Konečný nedorazil puk do domácej odkrytej svätyne a následne tečovaná strela Richtera a rovnako tak aj pokus Lampera len tesne minuli bránu hostí. Pred prvou sirénou ešte Dantona vyzval na gól Heizer, no Kanaďan v tutovej šanci pohorel.

Ani úvod druhej tretiny veľa na obraze hry nezmenil. Šance sa rodili veľmi pomaly a ťažko. Jednou z mála bola Lantošova akcia s Jankovičom, no Trenčan puk do svojej brány nepustil. „Barani“ predsa len ožili a vypracovali si tlak. Začalo to Heizerovou šancou z blízka a pokračovalo útokom Sýkorovcov. Najväčšiu gólovú šancu v zápase mal v polovici stretnutia Lantoš, ktorý si položil Trenčana, no ten jeho finálnu strelu perfektne zlikvidoval. Chorošun musel byť zase v pohotovosti pri úniku Šilleho, ktorého šancu betónom zneškodnil. Prvý gólový zápas stretnutia prišiel až v závere prostrednej časti hry. Po buly sa dostal k puku Lamper, ktorý ho poslal na Luntera, a ten nemal problém zakončiť.

V druhej minúte záverečnej tretiny „barani“ vniesli na svoje hokejky kus pokoja druhým gólom v súperovej sieti. Po domácej akcii usmernil puk za Trenčana po Lunterovom pokuse Lamper. Predbežne potvrdil víťazstvo „baranov“ v 51. minúte gólom na 3:0 Ján Sýkora, ktorého pekne vysunul Danton a banskobystrický útočník šikovne zakončil. Zápas síce pokračoval, no hosťom sa na súperovej polovici nedarilo. Práve naopak, mohli inkasovať aj po štvrtýkrát, nariadené trestné strieľanie Jána Sýkoru však Trenčan zastavil. V ďalšej veľkej príležitosti sa ocitol opäť Lantoš, no aktívnemu Banskobystričanovi nebolo súdené skórovať ani v brejku. Skóre sa tak už nezmenilo.