Badínsky rybník láka po väčšinu roka najmä rybárov, je však aj obľúbeným miestom prechádzok. V zime, keď v prípade väčších mrazov jeho plocha zamrzne, je ale obľúbeným miestom pre korčuľovanie.

A keďže aktuálne platné obmedzenia veľa možností športového vyžitia neponúkajú a ľudia sú navyše obmedzení v cestovaní mimo okresy, mrazivé teploty mnohí nadšenci korčuľovania uvítali.

Počas slnečného víkendu si k rybníku v katastri obce Badín, našli cestu stovky ľudí. Zvlášť, keď v meste nie je z rozhodnutia RÚVZ možné otvoriť ani areál zimných športov na plážovom kúpalisku.

V nedeľu sme na Badínskom rybníku našli rekreačných korčuliarov, ale aj trénujúce krasokorčuliarky, amatérskych hokejistov, ale aj mladých hokejistov z akadémie Barani. Na korčule dokonca prišiel aj futbalista Marek Hamšík, ktorý bol hneď v centre pozornosti.

Pri korčuľovaní na voľných ľadových plochách je vždy potrebné dbať na bezpečnosť. Platí zlaté pravidlo, že na takúto zamrznutú plochu sa vychádza až potom, čo sú aspoň päť dní po sebe teploty vzduchu nižšie ako -5 stupňov Celzia a hrúbka ľadu dosiahne aspoň 10 centimetrov. Pozor na tvrdosť a pevnosť zamrznutej plochy je potrebné dávať nielen v najhlbšom mieste, ale naopak aj pri brehoch, kde sa síce človek nemusí utopiť, ale o to skôr sa zraní.

Teploty pod bodom mrazu zostanú v našom regióne už do len utorka. Od stredy je očakávané postupné otepľovanie až ku denným teplotám okolo +6 stupňov Celzia, ku ktorému sa vo štvrtok a piatok pridajú aj dažďové zrážky. Korčule tak budeme musieť opäť povesiť na klinec.