Uplynulý víkend bolo v II. hokejbalovej lige na programe dvojkolo. K nemu sa v nedeľu pridalo aj 11. kolo I .ligy. Všetky víkendové zápasy sa premiérovo odohrali v hlavnej hale zimného štadióna. Prinášame Vám kompletný sumár z víkendových zápasov aj s fotogalériou.

I. liga – 11. kolo

Hbk One Taxi vs. Hbk Paluba Žiar nad Hronom 5:4 (4:0, 0:3, 1:1)

G: Laubert 3, Srnka B., Babic – Milčík 2, Pač, Miškovský.

Strely na bránu: 14:23. Vylúčenia: 2:3. Hviezdy zápasu: Laubert- Pač

Derby dňa začalo aktívnejšie a efektívnejšie One taxi, keď v prvej tretine z piatich striel až štyri prešli za Michalejevov chrbát. Prvý ho prekonal Babic už v 3. minúte. V ďalších troch mal prsty Laubert, keď dva sám strelil a na jeden asistoval. V druhej tretine boli aktívnejší žiarčania a podarilo sa im znížiť na rozdiel gólu. Záverečná pätnásťminútovka priniesla vyrovnanú hru, na rozdiel dvoch gólov opäť zvyšoval Laubert. Zápas sa podarilo zdramatizovať, keď Milčík po Pačovej nahrávke znižoval na najtesnejší rozdiel. Taxikári však svojmu súperovi nedovolili viac skrovať a berú plný počet bodov.

Hbk Demons hliník nad Hronom vs. Hbk Spartans 0:9 (0:1,0:5,0:3)

G: Náter 4, Magurský 2, Nemček, Valent, Kašpar.

Strely na bránu: 10:33. Vylúčenia: 1:0. Hviezdy zápasu: Gaj – Náter

Spartans pokorili ďalšieho súpera v rade, keď im podľahol Demons. Sparťania od začiatku zatlačili svojho súpera do defenzívy, ale nechávali vyniknúť Pivarčiho brankárske umenie. Jeho kúzlo premohol až Kašpar necelé štyri minúty pred koncom prvej tretiny. Najviac prievanu pred bránou démonov spôsoboval kapitán Sparťanov Náter, ktorý spálil množstvo šancí. Sparťania aj napriek hernej prevahe nepoľavili v tlaku a nedovolili svojmu súperovi presadiť sa ani raz. Brankár Žilka neinkasoval a v tejto sezóne to v I. lige bolo vôbec po prvýkrát.

II. BBHbL – 11. kolo

Hbk Stars vs. Hbk Serafins Eagles (3:0,0:1, 1:0)

G: Vetrák 2, Môcik, Leško – Huba Peter st.

Strely na bránu: 36:12. Vylúčenia: 1:2. Hviezdy zápasu: Leško – Huba Peter st.

O osude duelu dvoch tabuľkových susedov rozhodla prvá tretina. V nej si Stars vypracovali trojgólový náskok, ktorý už Serafins nedokázali vyrovnať. Hráči Stars boli jednoznačne aktívnejší, keď brankára Eagles Števáka zasypali 36 strelami. Aj vďaka jeho 32 zákrokom nakoniec Serafíni prehrali len 1:4.

Hbk Autos BB vs. Hbk Panthers 7:4 (1:2, 1:1, 5:1)

G: Záhoran 3, Matejko 2, Moravčík 2 -Václavík 2, Šeben 2.

Strely na bránu: 31:20. Vylúčenia: 0:2. Hviezdy zápasu: Záhoran – Václavík.

Líder II. ligy Autos BB sa dve tretiny trápili s Panthers. Po tridsiatich minútach prehrávali 2:3, no v poslednej časti dokázali duel piatimi presnými zásahmi otočiť. Veľkú zásluhu na výhre Autos BB má trojgólový Viktor Záhoran.

Hbk Viking Wariors vs. Hbk Kremnica Wolves 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

G: Markovič – Rozinaj, Reichman.

Strely na bránu: 7:35. Vylúčenia: 6:2. Hviezdy zápasu: Lacko – Reichman.

Kremnickí vlci si v 11. kole vylámali „zuby“ na brankárovi Vikingov Lackovi. Ten ich celý zápas privádzal do zúfalstva. Z 35 striel nakoniec pustil za svoj chrbát dve loptičky a práve strela z Reichmanovej hokejky v tretej tretine zabezpečila favoritovi tesnú výhru 2:1.

Hbk Foresters 6:2 ŠK Medved Motyčky (1:1, 2:0, 3:1)

G: Chudý 3, Žabka, Surový, Líška – Haviar 2.

Strely na bránu: 25:13. Vylúčenia: 3:2. Hviezdy zápasu: Chudý – Kollár Peter

Foresteri bojujúci o čelo narazili na beznádejné posledné Motyčky. Po prvej tretine svietil na ukazovateli nerozhodný stav 1:1. V ďalšom priebehu už ale Foresters zabrali, nasúkali svojmu súperovi päť kúskov a rozhodli o tom, že tri body poputujú na ich konto. Najaktívnejším strelcom zápasu bol Erik Chudý, ktorý sa zaskvel hetrikom.

II. BBHbL – 12. kolo

Hbk Panthers vs. Hbk Stars 2:9 (1:2, 0:2, 1:5)

G: Šúr, Šebeň – Leško 5, Murňák 2, Mirilovič, Holinec.

Strely na bránu: 13:24. Vylúčenia: 0:2. Hviezdy zápasu: Šebeň – Leško.

Panteri nedokázali zvíťaziť ani v nedeľu a zaznamenali už tretiu prehru v rade. Tentokrát podľahli Stars vysoko 2:9. Na strane víťazov bol na nezastavenie strelec piatich presných zásahov Leško.

Hbk Kremnica Wolves vs. Hbk Autos BB 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

G: Reichman- Žiak, Gondáš, Martuš, Záhoran.

Strely na bránu: 9:19. Vylúčenia: 4:1. Hviezdy zápasu: Lupták – Moravčík.

Šláger druhého s prvým medzi Kremnicou a Autos BB rozhodla až tretia pätnásťminútovka. Po prvých dvoch tretinách bol stav nerozhodný 1:1. Aktívnejší Autos BB ale v záverečnej časti dokázali gólmana vlkov Ľuptáka prekonať trikrát a po výhre 4:1 si upevnili prvú priečku.

ŠK Medved Motyčky vs.  Hbk Viking Wariors 1:8 (1:1, 0:3, 0:4)

G: Kollár – Oravkin P. 2, Goga, Hrnčírik, Markovič, Slašťan A., Soľák, Vlček.

Strely na bránu: 9:30. Vylúčenia: 4:2. Hviezdy zápasu: Kollár – Goga.

Vikingovia si po sobotňajšej prehre napravili chuť a na druhý deň nedali šancu Motyčkám. Tie odolávali len prvú tretinu, po ktorej držali nerozhodný stav. Ďalší priebeh už ovládli Vikingovia, strelili sedem gólov a pretrhli šnúru piatich duelov bez výhry.

Hbk Tigers vs. Hbk Foresters 1:3 (0:1, 0:0,1:2)

G: Hudec P. – Marcinek 2, Červenka

Strely na bránu: 12:17. Vylúčenia: 1:2. Hviezdy zápasu: Gubančok – Marcinek.

Zápas medzi Tigers a Foresters ovládli pozorné defenzívy. V stretnutí, kde dohromady vystrelili obidve mužstvá 29-krát, sa z výhry 3:1 tešili Foresteri. Tigre si tak na rozšírenie svojich šiestich bodov budú musieť počkať.