Polícia vo Zvolene vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v stredu (23.8.) krátko po polnoci na Obchodnej ulici pri OD Tesco vo Zvolene.

Len 18-ročný vodič osobného motorového vozidla Renault Clio z Banskej Bystrice, viedol vozidlo v smere jazdy od križovatky s cestou I/66 pri OD Mercury Market, kde po prejdení pravotočivej zákruty následkom neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam zišiel s vozidlom mimo cestu vľavo, kde sa vozidlo pod úrovňou vozovky prevrátilo a zostalo stáť na pravom boku.

Došlo k poškodeniu a následnému zhoreniu vozidla. Vo vozidle sa vážne zranil 18-ročný muž zo Sliača, ktorý sedel na prednom sedadle spolujazdca. Zostal vo vozidle zakliesnený a následne na mieste uhorel.

Vo vozidle sa ľahko zranil vodič aj 16-ročná spolujazdkyňa zo Sliača. Škoda na vozidle je odhadnutá na 2 500 eur. Alkohol u vodiča zistený nebol.

Na miesto nehody bol privolaný znalec z odboru cestnej dopravy a nehoda je v štádiu vyšetrovania. V prípade usmrteného spolujazdca bola nariadená súdna pitva. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenie.