Druhý aprílový víkend sa naplno rozbehla jarná časť v malom futbale. Aktívni boli najmä strelci, keď dohromady strelili 362 gólov, čo je viac ako 11 zásahov na stretnutie. Ku kompletnému sumáru pripájame aj fotogalériu zo zápasu I. ligy Simaček – Nulová šanca.

Simaček v závere už nedokázal zmazať náskok Nulovej šance a prehral 4:6

I. liga – 9. kolo

Úvodné jarné kolo I. ligy prinieslo hneď veľké prekvapenie. Pred týmto kolom šestnásty Arsenal FC zdolal Galacticos jasne 13:6 a zaznamenal len druhú výhru v sezóne. Nováčik Galacticos sa v posledných dueloch trápi, keď po výbornom vstupe do súťaže ťahá sériu troch prehier v rade. Ani štyri góly najlepšieho strelca súťaže Branislava Krajčíra nestačili FC Nemciam na čo i len bod s lídrom Unios. Favorit si už do polčasu vytvoril štvorgólový náskok, ktorý po zmene strán ešte ďalšími šiestimi presnými zásahmi zveľadil. Nepriaznivé polčasové skóre dokázalo zlomiť Lazio v súboji proti SKYY. Hráči Lazia prehrávali 2:3, ale v druhej dvadsaťpäťminútovke strelili súperovi sedem gólov. Pri chuti bol najmä Pavel Širka, autor piatich presných zásahov.

GodzilyFK 98 Slovenská Ľupča 3:7 (1:4)

Góly: Marcel Haring 2, Peter Belko – Ľubomír Bulla 3, Lukáš Paško, Vladimír Krippner, Tomáš Dávid, Samuel Ternuščák

ŽK: Dušan Sarvaš (Godzily)

„Chalani“Bianconeri 6:7 (2:3)

Góly: Martin Ondruška 3, Martin Mesík 2, Martin Giertl – Lukáš Riša 3, Marek Meňuš 2, Dávid Slivka, Martin Kučera

ČK: Vladimír Giertl (Bianconeri)

SkackaváNemce 2012 11:1 (4:0)

Góly: Michal Konder 4, Michal Ščepko 2, Adam Kapusta 2, Jakub Kučera, Tomáš Ondrejka, Peter Vajda – Erik Filipko

UniosFC Nemce 11:6 (5:1)

Góly: Peter Stacho 5, Ľubomír Štelcl 2, Michal Rusnák 2, Marek Jobko, Martin Kucbel – Branislav Krajčír 4, Daniel Babjak, Daniel Kiedžuch

Arsenal FCGalacticos 13:6 (4:3)

Góly: Luboslav Potančok 5, René Turčan 2, Matej Kubacký 2, Peter Vikarský 2, Martin Dušička, Kamil Bílek – Filip Kalavský 2, Patrik Petráň 2, Matej Považanec 2

ŽK: Ondrej Majer (Galacticos)

ČK: Ondrej Majer (Galacticos)

Bežný štandardFK Plus 0:5 kontumačne

ŠK Rock Build RemioIQ 17:5 (5:0)

Góly: Filip Rafanides 7, Róbert Dlhoš 4, Jaroslav Jakubis 3, Stanislav Pecník 2, Ladislav Kovalík – Andrej Tomčík, Peter Ursíny, Tomáš Bíreš, Tomáš Puliš, Peter Kvaltíny

ŽK: Ladislav Kovalík, Michal Kubina (ŠK Rock Build Remio)

ČK: Michal Roháč (IQ)

SKYYLazio 5:9 (3:2)

Góly: Michal Číž 3, Filip Koctúr 2 – Pavel Širka 5, Daniel Priadka 2, Richard Ševčík

ŽK: Ján Medveď (Lazio)

SimačekNulová šanca 4:6 (0:2)

Góly: Milan Blaško, Patrik Mesík, Vladimír Demčík, Milan Turčan – Ondrej Dobrota 3, Patrik Daubner, Peter Dobrota, Nikolas Pollák

ŽK: Ondrej Dobrota, Lukáš Gregor (Nulová šanca)

II. liga – 12. kolo

Vrece s gólmi sa roztrhlo hneď v dvoch stretnutiach 12. kola II. ligy. Zhodne po osemnásť gólov padlo v súbojoch ŠKP B200 – TriPe a Tigers United – Poriadne slipy. V obidvoch zápasoch ťahali za kratší koniec prvé menované mužstvá. TriPe aj Poriadne slipy preskočili Tigers a sú stále na dosah prvého miesta. Chudobnú výhru 3:1 si pripísali na svoje konto hráči FC Dan proti Corgoň Pub Riečke. Dan si upevnil druhú priečku so stratou jedného bodu na vedúci Trend, ktorý v tomto kole nehral. Duel dvoch tímov bojujúcich o záchranu sa skončil nerozhodne 3:3. Po priebehu zápasu mrzí strata bodov viac Erimu, ktorá viedla nad EFCE Brocak po dvadsiatich piatich minútach 3:1.

ŠKP B200TriPe 5:13 (1:4)

Góly: Roman Čipčala 3, Ľuboš Prôčka, Peter Ondrejka – Peter Lübeck 4, Martin Porubský 4, Lukáš Jeziorski 3, Ivan Gašparík

ŽK: Lukáš Kucbel (ŠKP B200)

Tigers UnitedPoriadne Slipy 6:12 (2:3)

Góly: Stanislav Václavík 3, Denis Petrán 2, Ivan Širka – Michal Strapko 4, Pavol Kopičár 3, Dominik Vreštiak 3, Martin Hraško, Peter Kozárik

FC DanFC Corgoň Pub Riečka 3:1 (2:1)

Góly: Patrik Maliňák 2, Jakub Korba – Miroslav Necpal

ŽK: Patrik Maliňák (FC Dan)

FC Joga BonitoAquadux 0:5 kontumačne

Pingoši2. MK Tami 2:10 (2:5)

Góly: Radoslav Vaterka, Vladimír Močáry – Filip Slabecius 4, Martin Paulík 2, Nikolas Kapustík 2, Milan Patráš, Jakub Tóth

Erima „98“EFCE Brocak 3:3 (3:1)

Góly: Matúš Vozár 2, Roman Olejník – Peter Vrbjar, Martin Lišiak, Jaroslav Pĺžik

III. liga – 10. kolo

Prvá prehra v ročníku prišla pre Mladosť BCF až v 10. kole. Proti Ateerayu po polčase viedli, súper však vždy dokázal manko dotiahnuť. V závere po góle Jozefa Meška naklonil misky váh na svoju stranu a jednogólový náskok už udržal. Aj napriek prehre zostáva Mladosť na prvom miesto s náskokom piatich bodov na druhý Sosaurusu. Blízko k trom bodom boli hráči Helliusu. Tí prvý polčas s FC Salve zvládli na výbornú, keď viedli 4:2. Po zmene strán ale nastupujúcemu tlaku súpera už nedokázali odolať a nakoniec si obidvaja rozdelili po bode za remízu 5:5. Štvrté víťazstvo v rade zaknihoval Dream Team. V stretnutí proti trápiacemu sa Malonas strelil deväť gólov, z toho štyri vsietil Patrik Čiliak, a upevnil si tretie miesto. Naopak Malonas zostáva so ziskom jediného bodu na poslednej priečke.

Dream TeamMalonas 9:4 (5:2)

Góly: Patrik Čiliak 4, Maroš Čunderlík 2, Matej Kopic 2, Šimon Majer – Juraj Lupták 2, Ivan Bernát, Matej Kubiš

AjaxStarí páni 4:4 (2:2)

Góly: Róbert Sečkár 2, Martin Perončík 2 – Viktor Čaniga 2, Peter Matuška, Jozef Hirschman

ŽK: Peter Matuška (Starí páni)

AlcatrazSosaurus 1:7 (1:2)

Góly: Peter Šipula st. – Marek Krajčovič 2, Jozef Tenkel 2, Tomáš Čierny, Ján Filadelfi, Martin Hraško

ŽK: Ján Kuník (Alcatraz)

AteerayMladosť BCF 7:6 (2:3)

Góly: Jozef Meško 2, Jakub Binder 2, Peter Mažgut, Michal Béreš, Bohuš Balšianok – Michal Čief 3, Ján Čief, Marek Baláž, Filip Samson

ŽK: Ján Čief (Mladosť BCF)

FC SalveHellius 5:5 (2:4)

Góly: Tomáš Pažout 2, Michal Buzák 2, Michal Dien – Jerguš Mrváň 2, Michal Čunderlík, Peter Lichý, Milan Horňák

IV. liga – 10. kolo

V úvodnom jarnom kole IV. ligy sme sa nedočkali výrazného prekvapenia. S tabuľkovo nižšie postaveným súperom prehral len FC Juniperus, ktorý síce dokázal otočiť polčasový stav 2:5 na 6:5, no v zápätí Enzo strelilo päť gólov a zosadilo svojho súpera z tretieho miesta. Fialoví sa v tomto zápase vytrápili hlavne v koncovke. Prehru Juniperusu využil FC Ortotech, keď v gólovo najchudobnejšom zápase celého kola zdolal Bývalú Vlkanovú 2:1 a dostal sa na 3. miesto tabuľky. Na čele sa vďaka svojím víťazstvám osamostatnili hráči Chránenej dielne a Hančurka Teamu. Viking Stavanger v tejto sezóne ešte nebodoval.

AdrenalínViking Stavanger 8:5 (3:2)

Góly: Michal Braučok 3, Stanislav Lešták 2, Martin Pocklan, Jakub Sekereš, Lukáš Handlovský – Ondrej Horváth 2, Roland Saksa 2, Ludvík Janek

ŽK: Michal Braučok (Adrenalín) – Matúš Tuček, Roland Saksa, Dušan Tóth (Viking Stavanger)

Bývalá VlkanováFC Ortotech 1:2 (0:1)

Góly: Adrian Šanta – Lukáš Šuška, Peter Homola

AtakChránená dielňa 4:7 (2:6)

Góly: Vladimír Almáši 2, Peter Dobrík, Adrián Sumega – Michal Bálint 2, Ján Tešlár 2, Patrik Očenáš, Jozef Paršo, Milan Hrnčiar

ŽK: Roman Latta (Chránená dielňa)

EnzoFC Juniperus 10:6 (5:2)

Góly: Tomáš Hlavatý 4, Jakub Zigo 3, Tomáš Černík 2, Ivan Hák – Vladimír Túry 3, Marek Filipko 2, Martin Blaško

ŽK: Jakub Zigo (Enzo)

BezvetrieHančurka Team 5:12 (1:4)

Góly: Tomáš Hrnčiar 3, Martin Siragi, Matej Polgár – Juraj Soják 5, Martin Kovalcik 3, Andrej Glemba 2, Roman Mydliar, Pavol Mydliar

V. A liga – 10. kolo

Za babráka kola sme tentokrát určili R.W.A., keďže sľubný stav 3:1 z prvého polčasu nedokázali hráči R.W.A. proti lídrovi Ic-Line udržať, a zápas prehrali v pomere 4:5. Strelecky sa v ňom trápil hlavne kanonier Bartelt. V súboji dvoch tímov z hornej polovici tabuľky porazili Králičania Partizán BB, čím sa bodovo dotiahli na Fončordu, ktorá absolútne vybuchla a proti tímu Strechy BB utrpela 17-gólový debakel. Zlepenec sa vďaka víťaznému gólu Mužlu odlepil od posledného ToJeJedno na rozdiel štyroch bodov. ANK Pegi si s posledným celkom súťaže poradilo hlavne vďaka dobrému druhému polčasu.

ANK PegiToJeJedno 7:3 (2:1)

Góly: Erik Pauer 3, Michal Dropčo 2, Filip Laksík, Ján Orel – Lukáš Ďurica 2, Radoslav Fodor st.

Ic-LineR.W.A. 5:4 (1:3)

Góly: Oleh Tsymerman 2, Volodymyr Petrunenko, Artur Yashkin, Islam Niyazov – Štefan Majerský, Rastislav Bartelt, Jakub Trnka, Patrik Bíreš

ŽK: Volodymyr Petrunenko (Ic-Line) – Rastislav Bartelt (R.W.A.)

FC FončordaStrechy BB 1:17 (0:5)

Góly: Martin Kozák – Lukáš Vešelényi 3, Lukáš Vránsky 3, Michal Lakomčík 3, Milan Lakomčík 3, Marián Naštický 2, Michal Beňuška 2, Milan Ivanič

ŽK: Vladimír Antoliak (FC Fončorda) – Milan Ivanič (Strechy BB)

V. B liga – 12. kolo

Líder súťaže Sacie komando zdolalo BuK najmä vďaka dvom hetrikovým strelcom. Tri góly vsietil Jozef Zachar a takisto aj najlepší strelec V. B ligy Tomáš Bartošík. Posledná Hrča v derby proti Runu zaknihovala deviatu prehru v sezóne. Erik Masár z Runu sa stal ďalším strelcom hetriku v tomto kole. Prekvapenie sa neudialo ani v zápase Amatérov proti Medojedu. Prví menovaní vyhrali vďaka dobrému prvému polčasu, ktorom si vytvorili dvojgólový náskok a rozdielom dvoch gólov sa skončil aj samotný zápas.

HrčaRun 3:7 (1:4)

Góly: Slavomír Škropek, Michal Čermák, Leopold Hraško – Erik Masár 3, Radoslav Štefanišin 2, Dušan Murgaš, Pavol Hodas

FK AmatériFC Medojed 5:3 (2:0)

Góly: Matúš Holécy 2, Michal Hazucha, Tomáš Šiška, Miroslav Repčín – Vladimír Sklenka, Filip Majer, Ján Verner

Sacie komandoBuK 7:3 (3:1)

Góly: Tomáš Bartošík 3, Jozef Zachar 3, Róbert Bella – Timotej Briak 2, Martin Huťka