Aj tento rok sa uskutočnil v poradí 8. ročník SOFTIP Trojkráľového večerného behu, ktorý sa uskutočnil v uliciach Banskej Bystrice. V mrazivých teplotách si tak prišlo zmerať svoje sily približne 1300 bežcov.

Tradičný Trojkráľový večerný beh sa beží na trati dlhej približne päť kilometrov. Počet zúčastnených sa v nedeľu vyšplhal na číslo 1282 a v podvečer prvého novoročného sviatku si tak zmerali svoje sily bežci vo viacerých kategóriach.

Najrýchlejšie v mužskej kategórii dobehol do cieľa Michal Mojžiš s časom 16 minút a 38 sekúnd. Strata päť sekúnd na prvého znamenala druhé miesto pre Petra Kováča, a na treťom mieste dobehol so stratou sedem sekúnd na prvého Boris Obergries.

Najrýchlejšie v ženskej kategórii dobehla do cieľa Silvia Valová s časom 18 minút a 31 sekúnd, ako druhá dobehla Katarína Lovrantová so stratou približne jedna minúta, a na treťom mieste sa umiestnila Petra Fušangová.

Bežcov prišla podporiť aj silná divácka kulisa, ktorá sa prevažne zhromaždila na námestí SNP. V tomto ročníku dokonca padli aj traťové rekordy a na prvých šesť umiestnených čakala finančná odmena. Pre každého, kto dobehol do cieľa bola pripravená pamätná medaila a pohár teplého punču.

“Akcia prebehla bez problémov a kolízii. Som rád že sa nevyskytli žiadne zranenia. Z pohľadu organizátora hodnotím akciu veľmi pozitívne. Tento rok sme prekonali účastnícky rekord, pretože na štarte bolo približne 1300 ľudí. Tým, že nám vyšlo dobré počasie, boli podmienky na beh ideálne. Účastníkom sa podarilo prekonať traťové rekordy u mužov aj u žien. Do budúcna chceme zachovať tento koncept akcie, pretože je spoľahlivý a overený. Teší ma silná divácka kulisa, ktorá prichádza každý rok podporiť svojich obľúbencov. Chcel by som pozvať ľudí aj na naše druhé podujatie, pretože medaila ktorá bola odovzdaná, je len jeden kúsok celoročnej skladačky. Táto skladačka pokračuje Nemčianskym behom, ktorý sa uskutoční na 1. mája,” priblížil organizátor podujatia z Marathon BB teamu Miroslav Štrba.