V sobotu boli na programe zvyšné zápasy 5. kola súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu, pričom piatkové a sobotné duely priniesli spolu presne 333 gólov. Prinášame Vám kompletný sumár s fotogalériou.

1. liga – 5. kolo – sobota

Za zápas kola sme označili duel medzi Bianconeri a Slovenskou Ľupčou, ktorý priniesol dramatický priebeh. Slovenská Ľupča sa ujala vedenia gólom Szarowskiho, na ktorý odpovedal Rakyta. Ľupča viedla následne opäť po presnom zásahu Vaňa, no Bianconeri dokázali ešte do prestávky vyrovnať, keď sa presadil Zehnal. Ľupčania vyhrávali aj po tretikrát, no gól Foltániho bol ich posledný. Hráči Bianconeri totiž dokázali po zásluhe Pažouta a Giertla otočiť výsledok a ukoristiť 3 body. SKYY – BŠ nevyhralo ani v 5. kole, keď len o dva góly podľahlo silnému Laziu, Skackavá a Nemce 2012 si body rozdelili, Galacticos nedali šancu tímu 1. FC DAN.

Bianconeri – FK 98 Slovenská Ľupča 4:3 (2:2)

Góly: R. Rakyta, P. Zehnal, T. Pažout, V. Giertl – A. Szarowski, M. Vaňo, P. Foltáni

SKYY – BŠ – Lazio 6:8 (2:5)

Góly: M. Číž 2, L. Jagnešák 2, C. Faltáni 2 – P. Širka 4, R. Ševčík 2, V. Ivan, R. Žlkovan

ŽK: L. Jagnešák – R. Ševčík

Skackavá – Nemce 2012 4:4 (1:2)

Góly: M. Konder 2, V. Slovák 2 – S. Václavík 2, S. Čabala, M. Krnáč

1. FC DAN – Galacticos 3:12 (0:6)

Góly: P. Kohár 2, B. Bilas – E. Gaško 4, R. Greško 3, F. Rafanides 3, P. Tužinsky, M. Greško

2. liga – 5. kolo – sobota

Súboj medzi Pingošmi a Mladosťou bol v prvej 25-minútovke ešte vzácne vyrovnaný, keď obe mužstvá strelili po 3 góly. O víťazovi rozhodlo druhé dejstvo, ktoré zvládli lepšie Pingoši, presadili sa v ňom 4-krát a obrali o body doposiaľ stopercentnú Mladosť. Jediným tímom s plným počtom bodov v 2. lige tak ostáva Dream Team, ktorý si v sobotu poradil s hráčmi ŠKP B200. Najviac gólov v rámci celého kola padlo v zápase Riečky s Jogou Bonito. Prvé menované mužstvo nastrieľalo do siete súpera až 21 gólov, no treba podotknúť, že hráči Jogy Bonito hrali po celý zápas s tromi hráčmi v poli. Erima „98“ si v súboji dvoch 3-bodových tímov poradila s Aquaduxom, hráči 3PE zdolali Godzily.

Pingoši – Mladosť BCF 7:3 (3:3)

Góly: V. Močáry 2, A. Duriš 2, P. Zemko, M. Dobrík, L. Dvorský – J. Tešlár 2, F. Samson

Aquadux – Erima „98“ 3:7 (1:4)

Góly: L. Tomáš, M. Štaudner, T. Pančík – P. Pančík 3, R. Olejník 2, B. Navrátil, M. Gerö

ŠKP B200 – Dream Team 3:6 (1:2)

Góly: R. Čipčala, P. Ondrejka, P. Spodniak – A. Styk, M. Čunderlík, P. Lichý, E. Masár, O. Zeleňanský, M. Miskuf

ŽK: M. Miskuf (Dream Team)

Riečka – Joga Bonito 21:3 (8:0)

Góly: B. Halupka 6, I. Širka 3, M. Karlík 3, M. Solivajs 3, S. Srnka 2, M. Necpal 2, J. Lukačovič, J. Náčin – J. Zaťka 2, T. Longauer

3PE – Godzily 4:1 (1:0)

Góly: J. Petrovič, M. Ondrejka, T. Búš, L. Jeziorski – (strelca doplníme)

3. A liga – 5. kolo – sobota

Až v troch zápasoch sobotného programu 3. A ligy sa víťaznému mužstvu podarilo streliť 11 gólov. EFCE Brocak ich uštedril tímu ToJeJedno, Požiarnik Vlkanová nedal šancu Fončorde a líder tabuľky FK Plus si hravo poradil s posledným ALK TÍMom. Druhú výhru v sezóne zaznamenali hráči Zlepenca, pričom o polovicu z 10 strelených gólov sa postaral ich najlepší strelec Radovan Nehéz. Strechy BB položili základy víťazstva proti Salve už v prvom polčase, keď po góloch Vešelényiho, Lakomčíka a Satanovskyiho viedli 3:0. Salve dokázalo ešte do prestávky znížiť zásluhou Buzáka, no Strechy si v druhom polčase prinavrátili druhým gólom Lakomčíka trojgólové vedenie, ktoré udržali až do záverečného hvizdu.

ToJeJedno – EFCE Brocak 3:11 (2:6)

Góly: M. Bartko 2, E. Petráň – M. Ursíny 4, M. Lišiak 3, P. Vrbjar 2, A. Greguš, M. Šimko

TJ Požiarnik Vlkanová – FC Fončorda 11:4 (6:1)

Góly: A. Šanta 5, M. Kováč 3, P. Šimo 2, T. Štubňa – M. Kapusta 2, V. Dzúrik, D. Piddubnyj

ALK TÍM – FK Plus 2:11 (1:6)

Góly: J. Dobrik, J. Országhová – I. Majer 4, F. Medvec 3, N. Szomor, J. Tajboš, J. Štubian, R. Cimerman

Zlepenec – AC Tornádo 10:4 (4:0)

Góly: R. Nehéz 5, A. Slobodník 2, R. Bartelt 2, P. Bella – K. Mišiak 2, M. Kucka, M. Zrubák

3. B liga – 5. kolo – sobota

Prvú výhru v sezóne si pripísali hráči Oragne Alligators, ktorí síce v súboji s CFBG viackrát prehrávali, no v druhom polčase výsledok otočili a zaslúžene vyhrali. Dailan Yifang – Sásová bodoval naplno aj v piatom zápase po sebe, keď tentokrát nedal šancu Nulovej šanci. Vysoký debakel utŕžili aj hráči Medojedu, ktorí inkasovali z kopačiek hráčov Enza až 19-krát. Duel medzi Juniperusom a Malonas priniesol vyrovnaný prvý polčas a o víťazovi sa rozhodovalo v tom druhom. Ten zvládli lepšie hráči Juniperusu, ktorí aj vďaka hetriku Túryho vyhrali po štvrtýkrát v rade.

RUN – BuK 3:6 (1:3)

Góly: J. Strelec 2, P. Šipula – M. Kapusta 2, P. Tekáč 2, O. Rajčok, J. Ťakuš

Orange Alligators – CFBG 9:7 (4:5)

Góly: J. Pápay 2, T. Dobos 2, M. Vranes 2, E. Gorner, P. Hodas, J. Bognar – I. Knopp 3, T. Milan 2, A. Babiak, M. Babiak

Nulová šanca – Dailan Yifang – Sásová 3:12 (0:5)

Góly: M. Badinský, L. Melaga, F. Fáb – F. Slabecius 3, M. Paulik 3, T. Konkoľ 3, N. Kapustik, L. Hakel

ŽK: D. Rýs (Nulová šanca)

FC Medojed – Enzo 0:19 (0:6)

Góly: R. Mocik 7, R. Halaj 6, J. Zigo 4, L. Mesík, I. Hak

ŽK: T. Žaloudek, J. Verner (FC Medojed)

Malonas – FC Juniperus 2:5 (2:2)

Góly: L. Bezuch, I. Bernát – V. Túry 3, J. Klačan, M. Blaško

ŽK: H. Lehotský – M. Blaško, M. Maruniak

1 Dailan Yifang – Sásová 5 5 0 0 70:17 +53 15