Spoločnosť Stredoslovenská distribučná (SSD) bude od utorka 19. februára do štvrtka 21. februára realizovať kontrolu a údržbu niekoľkých distribučných trafostaníc v Banskej Bystrici. Na viacerých uliciach v mestskej časti Fončorda preto energetici prerušia dodávku elektriny.

V utorok od 7:30 do 14:30 hod. nepôjde prúd na uliciach Internátna a Mládežnícka. V stredu budú v rovnakom čase bez elektriny obyvatelia ulice Družby a ďalšej časti Mládežníckej. V tento deň bude odstávka najciteľnejšia. Dotkne sa takmer 500 odberných miest. Vo štvrtok prebehne údržba na Moskovskej ulici.

„Plánovaná kontrola a údržba trafostaníc je nevyhnutná z hľadiska bezproblémového zásobovania odberateľov elektrickou energiou. Ide o základný nástroj prevencie pred nečakanými poruchami a výpadkami,“ uviedol hovorca Stredoslovenskej distribučnej Miroslav Gejdoš.

Elektrikári zo SSD sa budú snažiť ukončiť práce v čo najkratšom čase. Ak to okolnosti dovolia, odberateľom obnovia dodávku elektriny skôr ako v avizovanom čase. „Odberateľov prosíme o pochopenie, trpezlivosť a prípravu na bezprúdie.,“ dodal Gejdoš.

Úplný zoznam adries s presným časom odstávok je vždy aktuálny na internetovej stránke distribučnej spoločnosti www.ssd.sk v časti Plánované odstávky. Stránka ponúka okrem toho aj službu Webkontakty. Ak sa odberateľ do nej zaregistruje, SSD ho bude vždy bezplatne informovať o všetkých plánovaných odstávkach na jeho odbernom mieste cez email alebo SMS správu s niekoľkotýždňovým predstihom.