cinemaxBanskobystrické multikino prináša filmovým fanúšikom opäť ďalšie premiérové filmy. Od štvrtka 31. marca môžete premiérovo vidieť napríklad aj nový slovenský film Agáva, ktorý vznikol na námety druhej kapitoly románu Agáty slovenského spisovateľa Ladislava Balleka. Pozrieť si ale môžete aj nové komédie A je tu zas či Ocko je doma.

AGÁVA

agavaDo malého juhoslovenského mesta prichádza vážený staviteľ Hampl so svojou mladou manželkou Naďou.  Jej pozornosť zaujme rovnako mladý učiteľ Daniel Orešanský, na ktorom nedávna účasť v 2. svetovej vojne zanechala jazvy. Naďa je spočiatku rozhodnutá nepodľahnúť Danielovej charizme, no horúce leto a božská vôňa rozkvitajúcej agávy všade navôkol jej rozhodnutie komplikujú. Keď agáva po tridsiatich rokoch konečne zakvitne, Nadino úsilie je načisto zmarené… Agáva je hraný film na námety druhej kapitoly románu Agáty slovenského spisovateľa Ladislava Balleka. Ide o ľúbostný príbeh nešťastnej lásky odohrávajúci sa v prelomovom období tesne po druhej svetovej vojne.  Za dverami sa už nenápadne hlási Víťazný február, ktorý vymazal z dejín takmer celú jednu vrstvu slovenskej inteligencie. Zdanlivo jednoduchý príbeh lásky, vo vnútri však silná psychologická štúdia rôznych charakterov. V Agáve sa hrdinovia zhrýzajú a trýznia, ale všetko je to dlho utajené v ich najhlbšom vnútri. Keď sa však vyplaví na povrch ich krutosť či vášeň, je to ako výbuch sopky.  Práve vďaka prítomnosti týchto dvoch motívov bude film atraktívny nielen pre divákov obľubujúcich romantické príbehy, ale aj pre nadšencov artovej distribúcie a náročnejšieho rozprávania.

A JE TU ZAS

a-je-tu-zaSTakmer sedemdesiat rokov po neslávnom odchode sa Adolf Hitler prekvapene prebudí v dnešnom Berlíne. A prvá bilancia jeho novej situácie nie je radostná. Vojna skončila, a to porážkou, jeho politická strana neexistuje a chýba mu aj milovaná Eva Braunová. Hitler „svoje“ mesto takmer nespoznáva. Berlín je plný cudzincov a v Nemecku namiesto neho vládne žena – akási Angela Merkelová. Po prvotnom a celkom pochopiteľnom šoku sa Hitler rýchlo aklimatizuje a naväzuje kontakt s niektorými obyvateľmi dnešného Berlína. Hitler začne novú kariéru v neznámom svete vďaka televízii. Síce nie vo funkcii vodcu národa, ale jako komik. A to vďaka tomu, že ho považujú za perfektného imitátora seba samého. Pretože svoje názory nemení, sú jeho vystúpenia politicky veľmi nekorektné. Postupne sa stáva nielen televíznou hviezdou s vlastnou reláciou, ale jeho vystúpenia na verejnosti získavajú veľkú sledovanosť aj vďaka internetu. Na svojich cestách po Nemecku sa stretáva s mnohými ľuďmi a niektorých z nich jeho názory na dnešnú situáciu nešokujú. Skôr naopak. Führer začína mať iné ambície, než len byť zábavným komikom. Jeho ambície boli predsa vždy oveľa vyššie… Román Už je tu zas spisovateľa Timura Vermesa dominuje v rebríčku bestsellerov, dodnes sa ho predalo vyše milión výtlačkov. Teraz sa táto satira dočkala aj filmového spracovania v réžii Davida Wnendta (Vlhké miesta). Do hlavnej role obsadil skvelého Olivera Masucciho, ktorému sekunduje u nás tiež populárny Katja Riemann (Fakjú pán profesor 1 a 2).

OCKO JE DOMA

daddy_s_homeKto vyhrá neoficiálny titul hlavy rodiny, ktorej vlastný foter je lotor a ten nevlastný ašpiruje na cenu pre „Otecka roka“? A môže Will Ferrell v súboji bez pravidiel poraziť Marka Wahlberga? Odpovede na obe otázky nájdete v komédii Ocko je doma, ktorá úspešne búra klišé tradičných rodinných komédií a oboch hercov posiela do bitky, pri sledovaní ktorej budú zúčastnení diváci trpieť a tí nezúčastnení – v kine – sa náramne pobavia. Sára (Linda Cardellini) kedysi urobila bežnú chybu. Zobrala si chlana Dustyho (Mark Wahlberg), ktorý bol zábavný a sexy, avšak len do chvíle, keď sa stal otcom. Ako otec zúfalo nefungoval. A preto ho neskôr vymenila za Brada (Will Ferrell), ktorý bol vždy seriózny a zodpovedný. Bohužiaľ, tieto jeho kladné vlastnosti si jeho deti neustále mýlili s nudou. Brad by sa kľudne nechal rozkrájať, keby ho deti brali ako otca, ale jemu to nejde… Po čase sa zrazu zjaví Dusty, ktorý je stále tou testosterónovou mašinou ako kedysi, a rozhodne sa Brada zničiť. Brad si uvedomí, že so slušnosťou a zodpovednosťou by v tomto súboji nemal šancu obstáť, a tak sa do Dustyho pustí jeho vlastnými zbraňami, ktoré však zúfalo neovláda. Aj preto sa z nenápadného podrýpavania stane regulérna vojna, do ktorej sa ako rukojemníci zapletú aj tí, o ktorých sa protivníci bijú – Sára a obe deti. „V súčasnosti zažíva podobný model spolunažívania väčšina rodín a väčšinou je s ním spojené nepríjemné dusno. My sme sa pokúsili k tomuto problému pristúpiť s veľkou nadsázkou a možno tým niekomu dáme návod, ako sa s tým vysporiadať,“  hovorí o filme Will Ferrell.

a4_pat(1)PAT A MAT VO FILME – PREDPREMIÉRA

(Víkend 2.4. – 3.4.2016  o  13.30 h,)

Dvojica známych kutilov Pat a Mat sa vracia na scénu, a to priamo v celovečernom filme pre celú rodinu. Dvojica sa na striebornom plátne ešte nepredviedla a rozhodli sa to napraviť. A to vo veľkom! Na povale majú krabice plné filmov a pod schodami premietačku, na ktorej svojim fanúšikom radi odpremietajú svoje príhody. V majstrovaní majú však svoj špeciálny postup a ako ich poznáme, o zábavu bude určite postarané. Plány im skomplikuje zákerný kaktus či suchý strom, a nakoniec sa rozhodnú „zvelebiť“ svoj príbytok originálnymi úpravami. Ako sa im to podarí? Zvládnu napokon to o čo sa snažili? PAT a MAT na Vás čakajú v Cinemaxe v predpremiére už počas víkendu 2. a 3. apríla. Vstupenky už v predaji!

ARTMAX FILM – FLORENCIA A GALÉRIA UFFIZI 3D

artmax Filmy-page-001(Utorok  5.4.2016  o  20.20 h,)

Novinka od tvorcov Vatikánskych múzeí vezme divákov na fascinujúcu cestu do mesta, ktoré bolo kolískou talianskej renesancie. Prostredníctvom najkrajších umeleckých diel tej doby od autorov ako Michelangelo, Brunelleschi, Raphael, Leonardo a Boticelli ponúka pohlcujúci zážitok zo samotnej Florencie. Herec Simon Merrels vás bude sprevádzať celým mestom, jeho pamiatkami a umeleckými dielami. Počas jediného predstavenia v kine stihnete navštíviť 10 múzeí a prehliadnuť si približne 150 svetových umeleckých diel.

Je to umelecký nájazd na mesto, ktorý berie všetko, od kaplnky Brancacci, cez Národné múzeum Bargello, Medicejský palác a kľukaté uličky mesta, Brunelleschiho dóm, Palazzo Vecchio, až ku Galérii Uffizi a Academia Galleri. Nevynechá ani miesta ako Ponte Vecchio či Piazza della Signoria. Cesta má deväť častí a vezme vás aj na predmestia, pokojné a prírodné okolie Florencie. Jadrom prehliadky je pokladnica umenia, galéria Uffizi a pohľad na dychberúce dielo Leonarda da Vinci „Adoration of the Magi“ ktoré má za sebou roky reštaurátorských prác. Pozrete sa ale aj na temnejších autorov, uvidíte napríklad monštruózne, desivé diela s nádychom gotiky od Caravaggia.  Toto nie je iba dokument, ale cesta do samotného srdca umenia, ktorá vás pohltí.

Gizel_A4ARTMAX BALET – GISELLE

(PRIAMY PRENOS – 6.4.2016)

Giselle je romantická klasika, ľúbostná aféra, ktorá začína v skutočnom svete a pokračuje až za hrob. Hlavná postava baletu ponúka jednu z najväčších výziev baletného repertoáru, kedy sa Giselle transformuje z nevinného zaľúbeného sedliackeho dievčaťa na zhovievavého ducha zachraňujúceho svojho milého pred smrťou. Pre baletku je táto rola veľmi náročná. V prvom dejstve musí prejaviť svoju naivitu a nekultivovanosť, pričom tancuje živo, so zmyselným entuziazmom. V druhom dejstve sa transformuje do svetla a vzduchu, jej tanec je éterický, akoby sa vznášala. V produkcii Petra Wrighta je táto dualita dokonale zobrazená. Prvé dejstvo je dramatizované s dôrazom na prirodzenosť a druhé s nehmotnou krásou mesačného svitu.

Okrem toho v multikine CINEMAX: Kung Fu Panda 3 2D aj 3D, Deadpool, V mene Krista, Čarodejnica, Barbie: Tajná agentka, BATMAN vs. SUPERMAN: Úsvit spravodlivosti 2D aj 3D, Experiment, Zootropolis 2D aj 3D, Ako byť single, Červený kapitán a Dvojníci.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.