V najväčšom banskobystrickom obchodnom dome je v strede týždňa naplánované premietanie filmu o dobrovoľníctve v meste pod Urpínom. Na plátne bude možné sledovať skutočný príbeho rôznych počinoch rôznych mladých ľudí, ktorí nemusia, ale chcú vytvárať lepší, zaujímavejší a farebnejší svet okolo nás.

Dňa 29. februára 2012 (streda) sa v Europa SC v Banskej Bystrici v čase od 14:00 do 20:00 budú môcť nielen mladí ľudia zastaviť a prvýkrát vzhliadnuť dokumentárny film o mladých aktívnych ľuďoch, ktorí stoja za rôznymi dobrovoľníckymi činnosťami v Banskej Bystrici. Jeho názov je Mesto si (aj) Ty a natočil ho tím mladých ľudí a dobrovoľníkov, ako súčasť projektu Komunitnej nadácie Zdravé mesto.

„Pokúšame sa vo filme odhaliť momenty, ktoré stoja za tým, prečo mladí robia to čo robia. Chceme tak jednoducho a farebne zobraziť svet, v ktorom ľuďom navzájom na sebe a na svojom okolí záleží,“ povedala Ida Adolfová, koordinátorka projektu.

Na prízemí Europa SC v Banskej Bystrici bude v strede pohodlný stan, v ktorej bude dokola premietaný dokument. Diváci si budú môcť posedieť aj na ružovom gauči, ktorý je na plagáte a objaví sa vo filme.