Posledný víkend tohto mesiaca ožije Banská Bystrica už po ôsmy raz hudbou a tancom. Prvky hip-hopovej kultúry nebudú číhať na obyvateľov mesta len v priestoroch Europa SC, kde sa odohrá hlavný program. Bboyov, tanečníkov štýlu bboying, bude možné stretnúť priamo v uliciach mesta už počas celého týždňa. 

V priestoroch Europa SC bude od piatka 28. júla do nedele 30. júla tuhnúť krv v žilách nielen tanečníkom, ale aj verejnosti, ktorá zavíta na festival The Legits Blast. Krkolomné pózy bboyov z vyše 70 krajín celého sveta lákajú každoročne na podujatie stovky domácich, ale aj zahraničných divákov.

Festivaloví návštevníci sa už teraz môžu tešiť na niekoľko sprievodných aktivít, medzi ktorými nebude chýbať basketbalový turnaj, súťaž pre producentov, tanečné workshopy pre tanečníkov a verejnosť, či množstvo kvalitných párty. Novinkou festivalu bude autogramiáda hokejistov HC05, úradujúcich majstrov Tipsport Ligy.

Hlavný festivalový program vyvrcholí v sobotu 29. júla, kedy rozžeraví tanečný parket v klube Ministry of Fun šestnásť postupujúcich tanečníkov v kategórii detí, žien a mužov. Rovnaký počet osem finalistov postupuje aj z kategórie 2 vs 2, ktorá rovnako ako ostatné spadá pod svetovo známy projekt Outbreak Europe.

Víťaz súťaže v mužskej kategórii sa zároveň kvalifikuje na celosvetové finále najlepších bboyov v San Diegu, rovnako ako na prestížne súťaže Silverback Open vo Philadelphii, či na Bboy Gala v Porte. Ak nechcete oslavy hip-hopového sviatku zmeškať, poponáhľajte sa a zakúpte si lístky za zvýhodnenú cenu do piatka 28. júla na tejto stránke.

Po pretancovanom popoludní si na svoje prídu aj fanúšikovia kvalitnej živej hudby. Na Orange Music Live Open Air Stagei sa v podvečerných hodinách návštevníkom podujatia predstavia postupne česko-slovenskí interpreti  PJ & Funkdat, Supa a Jožis Engerer. Svoju šou pod názvom Domáce potreby predvedú aj Vec, Tono S., Škrupo a Joe Trendy, ale aj známe zoskupenie PSH. Niečo pred desiatou hodinou po prvýkrát na festivale vystúpi aj slovenský headliner, obľúbený raper Rytmus, ktorého bude sprevádzať živá kapela Opostaris Band. Zlatým klincom koncertu bude vystúpenie amerického interpreta RA The Rugged Mana a  legendárnej hip-hopovej dvojice Onyx. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke festivalu.