V piatok 23. júna štartuje v Banskej Bystrici ďalší ročník hudobného festivalu Rockscape, ktorý sa z amfiteátra sťahuje priamo do centra mesta. Vystúpi na ňom česká legenda Stromboli, ale aj populárne slovenské kapely Horkýže Slíže, Para alebo Chiki Liki Tu-a.

Horná ulica už hudobný festival zažila, naposledy napríklad v roku 2012 počas Yného víkendu.

Prvé tri ročníky festivalu sa v minulých rokoch konali na obnovenom banskobystrickom amfiteátri. Tentokrát sa tunajší hudobný festival presúva priamo do centra mesta, kde priamo Hornú ulicu predelí festivalové pódium.

Na ňom, ale aj na pódiu v Klube 77 uvidia diváci počas troch dní dve desiatky vystúpení kapiel a hudobných umelcov, ale aj divadelných vystúpení.

Rockscape 2017 odštartuje už v piatok 23. júna večernými koncertmi v Klube 77, kde si prídu na svoje najmä priaznivci tvrdšej muziky. Popri slovenských kapelách sa predstavia napríklad aj českí Konfront či švédski Incarnit.

Hlavná časť festivalu začne v sobotu 24. júna, kedy sa už zároveň Horná ulica uzavrie vo festivalovom dianí.

Areál otvoria o 16-tej hodine a od 17-tej postupne na hlavnom pódiu vystúpia Helenine oči, Horkýže Slíže, Para a napokon o 23.00 h aj Chiki Liki TU-A. Od 18.00 h začnú aj koncerty v priestore Klubu 77, kde vystúpi Sveťo Korbeľ & Personál, Mr. Teddy & The Sidekicks, o 22.00 h N3O akustika a o polnoci potom aj Malalata – Balkan beat party.

Nedeľňajší program bude určený kultúrnemu vyžitiu pre celé rodiny aj s deťmi. Od 9-tej hodiny začne rodinný piknik v záhrade vily Dominika Skuteckého. O 10.30 vystúpi s rozprávkou „Na paši“ Divadlo z pasáže. O 11.30 je tu na programe aj autorské čítanie Braňa Jóbusa z kníh Jóbusových a následne aj koncert Vrbovských víťazov.

Hudobný program začne v nedeľu na hlavnom pódiu od 18.00, kedy vystúpi so svojim programom Hudobno-tanečné štúdio Zvolen. V Klube 77 je na programe od 19-tej hodiny koncert kapely Peacock ball no a o 20-tej potom česká kapela Stromboli. Bodku za programom festivalu Rockscape 2017 dá napokon od 22-hej hodiny v Klube 77 bluesová kapela ZVA 12–28 Band.

Vstupenky sú v predpredaji na portáli predpredaj.sk a prostredníctvom predajnej siete tohto portálu a v predaji budú aj na mieste konania. Na piatkové koncerty v Klube 77 budú vstupenky v predaji len na mieste konania. Viac informácií o festivale nájdete na stránke www.rockscape.sk.

Obmedzenia dopravy i chodcov

Prvý festivalový deň (23. júna) nebude mať vplyv na dopravu, keďže program sa uskutoční len v priestoroch Klubu 77 na Hornej ulici 54. V sobotu a nedeľu sa areálom festivalu stane podstatná časť Hornej ulice, ktorá bude dočasne neprejazdná.

V sobotu, 24. júna sa od 9:00 hod. začne s výstavbou pódia pred bývalým pivovarom Perla a areál bude siahať až po križovatku Hornej s Komenského ulicou. Obchádzková trasa, ktorá vedie po Komenského ulici, ulici Jána Kollára, Rudohorskej ceste a Kukučínovej ulici. Je dlhá necelý kilometer a zaberie len pár minút.

Po vystúpení kapiel zostane ulica naďalej uzavretá, nakoľko festival pokračuje aj v nedeľu, 25. júna. Od 16:00 hod. bude Horná ulica pre verejnosť opäť uzavretá a vstup bude možný len s platným festivalovým lístkom, ktoré budú dostupné aj v deň podujatia. S demontážou pódia a likvidáciou festivalového areálu sa začne bezprostredne po skončení vystúpenia kapely Stromboli, keďže festival bude po 22:00 hod. pokračovať v priestoroch Klubu 77. Po vyčistení areálu a odvoze všetkých festivalových súčastí bude Horná ulica prejazdná v pondelok v skorých ranných hodinách.