Zverenci trénera Norberta Hrnčára dokázali úplne vygumovať jasného favorita zápasu. Vlani síce červeno-bieli mali s Myjavou vyrovnanú zápasovú bilanciu, lenže nováčik minulej sezóny skončil na štvrtom, keď Dukla až na deviatom mieste. Všetko ale nasvedčuje tomu, že Dukla zostavu na novú sezónu zložila správne.

Spartak Myjava – FK Dukla Banská Bystrica 0:4 (0:3)

Góly: 7. a 57. Slančík, 39. a 42. Jurčo. ŽK: 47. Kosík – 18. Podstavek, 25. Turňa. Zápas v Myjave sledovalo 2 112 divákov.

Zostava Spartaka Myjava: Solnička – Lukšík (46. Pekár), Černáček, Častulín, Siva, Kukoľ (69. Pelegríni), Šulek, Marček, Bruško (63. Daniel), Sládek, Kosík.

Zostava Dukly Banská Bystrica: Rodinger – Podstavek, Turňa, Nosko, Teixeira, Hučko, Považanec (67. Peňaška), Brašeň (80. Šovčík), Faško, Slančík, Jurčo (72. Chrien).

dukla-myjavaDukla bola od úvodu stretnutia aktívna a domácich napádala, čo využil už v siedmej minúte Fabián Slančík, keď po prihrávke Jakuba Považanca na druhýkrát prekonal Solničku. Aj keď sa otrasení Myjavčania snažili presadiť, po chybe v 39. minúte posunul Brašeň na novica v drese Dukly – Pavla Jurča a hneď to bolo už 0:2. Keď sa rovnaký hráč dokázal presadiť aj o štyri minúty, Hudecovi zverenci boli zrelí na uterák. Zvlášť potom, ako sa v zápase v dobrom svetle predstavili aj ďalšie dve nové posily Dukly. Český brankár Rodinger a obranca Nosko z Podbrezovej.

Tak obrana ako aj brankár Dukly síce v druhom polčase mali viac práce, lenže po druhom góle Fabiána Slančíka v 57. minúte, keď najskôr Brašeň trafil žrď a následne sa v šestnástke presadil mladý útočník Banskobystričanov, bolo o víťazovi rozhodnuté. A hosťom to nestačilo, aj naďalej si dokázali vytvárať gólové príležitosti, ktoré už ale neskončili gólom.

Prvý domáci zápas sezóny čaká Duklu v sobotu 20. júla o 19.30 h proti Košiciam.