V posledný februárový deň nastúpili basketbalisti ŠKP Banská Bystrica na posledný domáci zápas základnej časti extraligovej sezóny proti Handlovej. Teoretickú šancu na postup do play-off si mohli zverenci trénera Miroslava Grznára zachovať iba v prípade víťazstva. Po dramatickom závere, v ktorom ešte pár minút pred koncom držali domáci tesný náskok, však napokon zvíťazili hostia. Sezóna tak pre ŠKP skončila sklamaním.

ŠKP Banská Bystrica – MBK Handlová 91:94 (25:28, 24:22, 22:19, 20:25)

Najviac bodov: Kitts 22, Hovaňák 21/3, Neal 16 – Hampton 35, A. Jones 34, Mrviš 7
TH: 17/10 – 29/25, fauly: 25 – 21, trojky: 9 – 9, rozhodovali: Zubák, Kúkelčík a Mlynský, 650 divákov

Posledné vystúpenie Banskobystričanov sledovala slušne zaplnená športová hala na Štiavničkách. Diváci videli od začiatku svižné stretnutie, v ktorom nebola núdza o pekné akcie a kvalitné individuálne výkony. Na strane Handlovej exceloval predovšetkým Shaun Hampton, s ktorým si domáca obrana nevedela dať rady. Bodovo mu sekundoval aj ďalší legionár Anthony Jones. Policajtov držali v úvode nad vodou najmä úspešné trojkové pokusy kapitána Vladimíra Hovaňáka. Banskobystričania prehrávali v úvodnej štvrtine už rozdielom desiatich bodov, v jej závere ale skresali rozdiel iba na tri body.

V druhej a tretej štvrtine predviedli domáci vynikajúci basketbal a v oboch dejstvách ťahali za dlhší koniec. Rozstrieľal sa najmä domáci pivot Marcus Kitts. Pred poslednou časťou hry viedla Banská Bystrica o dva body a tento stav sľuboval dramatický záver. Domáci veľký tlak v posledných minútach nezvládli, lopta im niekoľkokrát smolne odskočila od obruče, čo skúsení a rýchli hostia umne trestali. V záverečných momentoch ešte dostali domáci príležitosť rozohrávať na súperovej polovici, pokúšali sa triafať z hranice trojky, bohužiaľ neúspešne. Aj napriek dobrému výkonu tak sezóna skončila pre Banskú Bystricu veľkým sklamaním.

Ešte na začiatku januára to vyzeralo tak, že ŠKP chytil druhý dych a play-off po zlom úvode bez problémov vybojuje. Tréner Miroslav Grznár po víťaznej sérii zápasov dokonca neskrýval ambície posunúť sa v tabuľke na piate či šieste miesto. V tej dobe ostávalo do konca sezóny ešte dvanásť zápasov. Následne sa však začala Banskobystričanom lepiť smola na päty, nevyhli sa im zranenia a od posledného víťazstva nad Svitom zo 7. januára ťahali desaťzápasovú sériu prehier.  Jej výsledkom bol opätovný prepad na tabuľkový chvost. Teoretická nádej na postup do play-off zhasla po prehratom poslednom domácom zápase s Handlovou.

Basketbalisti ŠKP Banská Bystrica sa so sezónou rozlúčia v sobotu 3. marca zápasom na palubovke aktuálne siedmych Levíc.