Najväčšie nákupné a voľnočasové centrum v regióne funguje v plnej prevádzke už tretí týždeň.

Parkovanie po troch hodinách zdarma sa tak v čoraz viac navštevovanom centre stáva minulosťou. Návštevníci však po novom môžu komfortnejšie využívať cyklodopravu. Moderné bicyklové stojany sú k dispozícii na viacerých miestach a centrum sa chystá ich rozšíriť.

Zmena v podmienkach parkovania

Po otvorení plnej prevádzky centrum dočasne umožnilo návštevníkom parkovať na všetkých svojich plochách zdarma, aj po prekročení troch hodín návštevy. S celoplošným uvoľňovaním opatrení si však zvyšujúci počet návštevníkov vyžiadal návrat k pôvodným podmienkam parkovného.

„Návštevníci môžu aj naďalej využiť prvé tri hodiny parkovania u nás zdarma. Každá ďalšia začatá hodina je spoplatnená sumou 2 EUR / hodina. Parkoviská sú dostupné v podzemných garážach, rovnako aj na strešných plochách. Všetky potrebné informácie si návštevníci môžu prečítať na vstupe pri rampách, ako aj na parkovacích lístkoch,“ upresňuje Jana Seleštianska, Marketing Manager Europa SC.

Zodpovedný návrat do normálu

Europa Shopping Center naďalej vyzýva návštevníkov k dodržiavaniu všetkých platných bezpečnostných a hygienických opatrení. Rúško je potrebné nosiť vo všetkých obchodoch, výnimkou sú kaviarne a reštaurácie, v ktorých rúško nie je povinné. Pri každom vstupe do centra a rovnako v každej prevádzke sú inštalované či inak zabezpečené dezinfekčné prostriedky. V niektorých kozmetických prevádzkach, kde si zákazníci skúšajú napríklad testery, sú povinné aj rukavice. Dezinfekcia centra naďalej zostáva na vysokej úrovni a návštevníkom ešte stále pomáha podlahová navigácia, ktorá im pripomenie dodržiavanie základných opatrení.

Plná prevádzka prekvapí novinkami

Počas koronakrízy Europa Shopping Centre začala vo viacerých oblastiach renovovať. V niekoľkých prevádzkach došlo k redizajnu, svoje priestory otvorí aj nová reštaurácia Sympl, s unikátnym výhľadom na Urpín, a rekonštrukciou prešli aj relax zóny či detské kútiky.

„Snažili sme sa využiť tento čas aj na realizáciu dlho plánovaných zmien. Detské kútiky sú opäť sprístupnené v novom šate, vyzývame však rodičov k zodpovednosti a dodržiavaniu odstupu dvoch metrov. Veríme tiež, že novými bicyklovými stojanmi uspokojíme aj vyznávačov ekologickej dopravy,“ dodáva Seleštianska a zároveň pripomína cyklo-návštevníkom, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky v okolí centra. Cyklisti iste ocenia možnosť využiť aj nový stojan so servisným vybavením.

Centrum aj po prejdení do plného režimu prevádzky naďalej pracuje na úpravách pre zvýšenie komfortu návštevníkov. Momentálne napríklad prebieha realizácia nového eskalátora, ktorý uľahčí presun medzi prízemím a prvým poschodím, s plánovaným dokončením v lete.