Najväčšie nákupné centrum v Banskej Bystrici sa v sobotu 24. augusta 2019 otvorí komunitám, keď na strešnom parkovisku vytvorí oázu pohody a zážitkov pre všetkých, ktorí radi budujú širšie vzťahy. Piknik na streche pozýva na aktívne aj pohodovo strávený deň plný zaujímavých workshopov, aktivít či prednášok.

Celkom netradične sa nákupné centrum otvorí aktivitám, ktorými v poslednej dobe žijú parky či námestia. Komunitné podujatia sa tešia svojej obľube práve preto, že pripomínajú dôležitosť širších komunitných vzťahov. Spájajú tak ľudí rovnakého zmýšľania, či zdieľajúcich rovnaké voľnočasové aktivity.

„Europa Shopping Center má v Banskej Bystrici špecifické postavenie. Rôznorodými aktivitami a podujatiami neraz nahrádza chýbajúci kultúrny stánok mesta. Aj Piknik na streche má za svoj cieľ rozšíriť charakter podujatí v meste o také, kde si na svoje prídu milovníci prirodzeného združovania a vytvárania nových priateľstiev či vzťahov,“ približuje charakter podujatia Jana Seleštianska, Marketing Manager Europa SC.

Cvičenie jogy pod holým nebom, otvorená letná čitáreň, kvetinové workshopy či ukážky výroby vlastnej, ekologickej nákupnej tašky, na toto všetko sa môžu návštevníci centra tešiť prvýkrát na netradičnom mieste – strešnom parkovisku centra, ktoré zažiari farbami aj atrakciami.

„Najmenších návštevníkov Pikniku čakajú  detské divadielka a vystúpenia, pripravené sú skákacie atrakcie či mini-disko. Celý deň sa bude niesť v duchu príjemnej letnej pohody, pretože aj to dokáže nákupné centrum svojim návštevníkom ponúknuť, hoci mimo svojich prirodzených, vnútroných priestorov,“  dopĺňa Linda Luptáková, Marketing Coordinator Europa SC.

Nákupné centrum aj týmto podujatím potvrdzuje svoje ekologické zameranie, ktoré podporí aj ukážkami výroby vlastných eko-vreciek. Každý si tak bude môcť pozrieť či vyskúšať, aké jednoduché a efektívne je uprednostniť vlastnú ekologickú formu nakupovania.

„Eko-vrecúška nie sú len „vychytávkou“ ekologicky zmýšľajúcich ľudí či nadšencov zero-waste. Aj veľké značky či obchodné reťazce si už dnes uvedomujú globálny dopad plastových tašiek či vreciek na vývoj ekosystémov na našej planéte. NEBALENE návštevníkom Pikniku na streche ukáže ako efektívne a elegantne si každý dokáže takéto vrecko vyrobiť aj sám,“  približuje jednu z workshopových aktivít Patrícia DadováNEBALENE.sk a samotné centrum sľubuje v blízkej dobe ešte viac ekologicky zameraných aktivít.

Či už ste fanúšikom komunitných aktivít a ekologického zmýšľania alebo radi trávite voľný čas na čerstvom vzduchu, Piknik na streche Vám 24. augusta 2019 svojím rozmanitým programom ponúkne pohodovú alternatívu letného víkendového programu.