Veľkonočná vajíčková súťaž v Europa SC, ktorá si podmanila srdcia a „prebudila lajky“ mnohých Banskobystričanov, hlasujúcich za úžasné detské výtvory, sa dočkala svojho vyvrcholenia. Deti víťaznej ZŠ Sitniaska si minulý týždeň užili veľkolepú výhru v podobe celodennej návštevy Bounce Parku.

Väčšina banskobystrickej verejnosti si dobre pamätá na dni okolo Veľkej noci, kedy centrálna zóna prízemia Europa Shopping Center ožila pestrofarebnými vajíčkovými kreáciami, vytvorenými rukami šikovných malých tvorcov. Do výzvy sa zapojilo osem škôl z Banskej Bystrice, ktoré dokopy vytvorili nádherných 18 vystavených veľkoformátových vajíčok. Návštevníkom centra vôbec nebolo ľahké posúdiť, ktoré vajíčko bolo najkrajšie. Všetky boli rovnako očarujúce a z každého jedného bolo cítiť obrovský kus detskej lásky, ktorú do nich malí umelci vložili.

Europa SC sa rozhodla súťaž vyhodnotiť na základe najväčšieho počtu „lajkov“ na sociálnej sieti. „V momente nastalo obdobie zdieľania výtvorov na sociálnej sieti, každá škola, učitelia, žiaci aj rodičia individuálne vyzývali svojich príbuzných a známych, aby podporili práve ich výtvor. Všetky školy žili vajíčkami a príspevky na sociálnej sieti dosiahli zásah až 40.000 ľudí. Do poslednej chvíle bol stav medzi prvým a druhým miestom veľmi tesný, víťazný výtvor ZŠ Sitniaska sa napokon tešil krásnym 1420 lajkom a o niekoľko desiatok lajkov tak predbehol ZŠ a MŠ Badín, ktorí skončili druhí,“ pripomína obdobie vrcholenia súťaže Marek Polomský, Marketing Manager Europa SC.

Samotní žiaci prežívali obdobie hlasovania najintenzívnejšie. „Počas hlasovania sme každý deň sledovali informácie, ako sa vajíčku vedie. Bola to obrovská radosť, keď sme si navzájom zdieľali video, v ktorom sa hovorilo o úspechu nášho vajíčka. Deti prijali túto výzvu od prvého dňa s nadšením, vajíčko bolo obrovské a krásne – toľko plochy na maľovanie! Pustili sa do neho s radosťou a každý deň počas 7 dní, koľko nám trvalo vajíčko namaľovať, ho obzerali, čo nové na ňom pribudlo,“ približuje detaily tvorby vajíčka Lenka Gálisová, vychovávateľka v Školskom klube detí, ZŠ Sitnianska.

Po vyhodnotení výsledkov sa už žiaci mohli tešiť na to ako si užijú sľúbenú odmenu.

„Náš deň v Bounce Parku bol neuveriteľný zážitok. Boli nám sprístupnené všetky hracie zóny, pričom si všetci chceli vyskúšať každú jednu aktivitu. Toľko nadšenia a radosti pohromade nás nabilo veľkým množstvom energie. Radi by sme sa poďakovali Europa Shopping Center za príležitosť zapojiť sa do súťaže a za nádherný deň, ktorý bol naozaj dňom plným krásnych zážitkov,“ dodáva Gálisová

Europa SC dlhodobo pripravuje aktivity takého formátu, ktorý zapojí nielen návštevníkov centra, ale aj celú širokú verejnosť. Častokrát sú práve tieto podujatia primárnou motiváciou ľudí k návšteve centra. Podobné aktivity preto plánuje v budúcnosti určite zopakovať.

„Vždy nás teší, keď môžeme podnecovať detskú kreativitu. Aj preto sú napríklad tvorivé dielne pravidelnou súčasťou takmer každého podujatia, ktoré na centre organizujeme. Touto súťažou sme navyše prepojili aktivitu centra s verejnosťou a lokálnymi komunitami, o čo sa snažíme pravidelne, keďže Europa je bystrická a je to centrum tvorené ľuďmi a určené pre ľudí,“ dodáva Michaela Čanecká, riaditeľka Europa SC.