Mesačne viac ako 27 tisíc návštevníkov zavíta do kinosál banskobystrického multikina Europa Cinemas, ktoré od svojho vzniku v roku 2007 privítalo spolu viac, ako jeden milión divákov.

Ako vyplýva zo štatistiky Združenia prevádzkovateľov a pracovníkov kín za rok 2010, v kinosálach Europa Cinemas sa vlani premietalo až 6 570 krát a v rámci týchto predstavení privítalo spomenuté multikino 314 782 divákov. Vďaka celkovým tržbám sa stalo tretím najnavštevovanejším na Slovensku, pri čom predbehlo aj multiplex v bratislavskom centre Eurovea. Pred Europa Cinemas skončili len multiplexy Palace cinemas v bratislavskom Poluse a Auparku, ktoré sa stalo najúspešnejším kinom uplynulého roka.

Europa Cinemas však získala spomedzi multikín aj jeden dôležitý primát. Spomedzi týchto moderných stánkov kultúry sa totiž môže pochváliť najväčšou priemernou návštevnosťou na jedno predstavenie. V uplynulom roku bolo na predstaveniach v banskobystrickom multikine v priemere až 47 divákov. Pre porovnanie spomenuté multikino v Auparku má v tomto ukazovateli len 36 a v Poluse len približne 30 divákov. Netreba tak zrejme ani dodávať, že Europa Cinemas je najnavštevovanejším mimobratislavským kinom.

Tip: Hrajte s nami o voľné lístky do Europa Cinemas…