Dvaja doposiaľ neznámi páchatelia v nedeľu (21.2.) krátko pred 6.45 hodinou v Banskej Bystrici lúpežne prepadli pracovníčku herne na Sládkovičovej ulici. Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže.

foto 5Keď páchatelia vošli do herne, jeden z páchateľov privolal pracovníčku herne pod zámienkou, aby mu vysvetlila spôsob registrácie na prístroji na stávkovanie. Hneď ako k nemu prišla, páchateľ ju od chrbta obidvomi rukami objal, zvalil ju na pohovku a zabránil jej v pohybe. Druhý páchateľ zatiaľ prešiel za barový pult. Tu ukradol peňaženku s finančnou hotovosťou a z trezoru ďalšiu finančnú hotovosť. Spoločnosti z Bánoviec nad Bebravou spôsobili škodu krádežou za viac ako 4 600 eur. Pracovníčke herne zranenia nespôsobili.

Po páchateľoch trestného činu polícia pátra. Polícia má k dispozícii kamerové záznamy, na ktorých sú podozriví muži zachytení. Podozriví sú vo veku okolo 20 – 30 rokov, obidvaja sú zavalitej postavy, jeden je 170 až 175 cm vysoký, druhý približne 190 cm. Páchatelia boli maskovaní kapucňami. Mali oblečené zimné vetrovky s výrazným vzorom.

„Žiadame občanov, ak podozrivých mužov na záberoch spoznali, aby akékoľvek informácie o ich totožnosti oznámili na telefónnom čísle 158. Taktiež sa touto cestou obraciame na prípadných svedkov, ktorí mohli spozorovať podozrivých, ako sa pohybujú po sídlisku Radvaň dňa 21.2. v čase medzi 5.00 a 7.00 hodinou, aby nám tieto informácie oznámili,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Andrea Petrovičová.