Polícia v Banskej Bystrici vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v noci (25.júna) o 1.30 h, na ceste v katastri obce Slovenská Ľupča, v smere jazdy do obce Slovenská Ľupča.

DSC_0134Deväťnásťročný vodič z Banskej Bystrice, na osobnom motorovom vozidle Mercedes Benz, z doposiaľ nezistených príčin zišiel v ľavotočivej zákrute z cesty vpravo v smere svojej jazdy, kde mimo cesty vozidlom narazil do dreveného reklamného pútača. Následne vozidlo odrazilo do betónového elektrického stĺpa, na ktorom sa rozlomilo na dve polovice, pričom zadná časť bola odrazená naspäť na cestu. Pri dopravnej nehode vodič utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. K smrteľnému zraneniu došlo aj u 17-ročného spolujazdca z Dolného Harmanca, sediaceho na prednom sedadle.

Pri nehode sa ťažko zranil 16-ročný spolujazdec a ľahko sa zranil 19-ročný spolujazdec, obidvaja z Banskej Bystrice, sediaci na zadných sedadlách. Prípadné požitie alkoholu u vodiča bude zisťované pri pitve. Škoda na vozidle, na elektrickom stĺpe a drevenom pútači je odhadnutá na 3-tisíc eur. Poverený príslušník začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Do vyšetrovania budú pribratí aj znalci z odboru cestnej dopravy a z odboru súdneho lekárstva.