V banskobystrickom kultúrnom centre Záhrada otvoria vo štvrtok 17. októbra výstavu 20 rokov Centra komunitného organizovania. 

Za dvadsať rokov činnosti Centra komunitného organizovania (CKO) komunitní organizátori a organizátorky s občanmi Banskej Bystrice, Zvolena a ďalších miest Banskobystrického kraja riešili spoločne množstvo problémov a kampaní. Mnoho z nich je zachytených na fotografiách, ktoré budú vystavené v Záhrade CNK. 

„Sme tu s vami dvadsať rokov. Dve dekády pomáhame riešiť malé aj veľké problémy v komunitách v Banskobystrickom kraji. Začínali sme sídliskom Západ vo Zvolene, pôsobili sme v mestách po celom Slovensku, a v dnes máme osem aktívnych komunít od Krupiny až po Jelšavu. Vyhrali sme s vami boj za ponechanie parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici, vybudovanie námestia na sídlisku Zvolen-Západ, ale aj kampaň za zmenu v samosprávnom kraji. Jej známe heslo „Spolu je nás viac“ nám stále potvrdzuje, že spolu dokážeme skvelé veci a pozitívne zmeny v našich mestách a obciach. Ďakujeme, že ste s nami,“ uviedol riaditeľ Centra komunitného organizovania Maroš Chmelík. 

Vernisáž výstavy 20 rokov Centra komunitného organizovania sa uskutoční vo štvrtok 17. októbra o 18.00 h. Prijmite pozvanie organizátorov výstavy – Centra komunitného organizovania, a príďte si pripomenúť úspešné kampane, vyriešené problémy ľudí z miest a sídlisk a osláviť dvadsať rokov aktívneho občianstva. 

Viac informácií o výstave nájdete na Facebooku.