Po nepresvedčivom vstupe do novej sezóny šokuje banskobystrická Dukla opäť. Na hosťovanie posiela svojho najlepšieho útočníka, Michala Ďuriša.

foto: Branislav Račko

Vypadnutie z predkola Európskej ligy UEFA, nevýrazné výsledky v lige, zhoršujúci sa prejav mužstva – tak by sa dal charakterizovať vstup futbalistov Dukly Banská Bystrica do aktuálnej sezóny. K tomu všetkému prichádza pre fanúšikov „vojakov“ ďalší šok – klub minimálne na rok opúšťa jeho najlepší útočník a reprezentant Slovenska do 21 rokov, Michal Ďuriš.

O odchovanca spod Urpína je v zahraničí záujem už dlhšiu dobu. V minulosti sa o jeho služby interesoval napr. ostravský Baník, vedenie Dukly sa však rozhodlo svoj klenot podržať. Dnes je už realita iná. Michal Ďuriš bude hosťovať vo Viktorii Plzeň minimálne do konca ročníka.

„V Banskej Bystrici som vyrastal a strávil som tu veľa rokov futbalového života. Teraz cítim, že nastal čas skúsiť niečo nové. Zdá sa mi, že tu sa už niet kam ďalej pohnúť a aj moje výkony akosi stagnujú,“ opísal svoje pohnútky pre portál profutbal.sk Ďuriš.

Viktorii Plzeň patrí po piatich kolách Gambrinus ligy vedúca pozícia so štyrmi víťazstvami a jednou remízou. Cez víkend čaká zverencov trénera Pavla Vrbu zápas na pôde pražskej Sparty. Či do neho dvadsaťdvaročný rodák z Uherského Hradišťa zasiahne, je zatiaľ otázne. Jedno je však isté. Michal Ďuriš bude pod Urpínom chýbať.