Banskobystrickým futbalistom patrí aktuálne ôsma priečka v tabuľke Corgoň ligy. V sobotu sa na Štiavničkách rozlúčia so sezónou a môžu rozhodnúť o tom, či sa napokon umiestnia o pozíciu vyššie, prípadne aj o jednu pozíciu nižšie.

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - FC Nitra, 03.05.2014, Banska BystricaDukla v sobotu od 17.30 na domácom trávniku privíta už s istotou strieborný celok aktuálnej sezóny AS Trenčín. Aj keď Dukle ešte stále hrozí, že nemusí vylepšiť svoje vlaňajšie deviate miesto, už teraz nastrieľali jej hráči o osemnásť gólov viac, než v sezóne 2012/2013 a prevažne vlastní odchovanci podávali sympatické výkony.

Klub v spolupráci s fanúšikmi pripravil akciu, kedy v prípade, že priaznivci budú mať na sebe dres, šál alebo iný klubový suvenír, vstup na státie počas posledného zápasu budú mať bezplatný. “Pozývame všetkých fanúšikov Dukly, aby na posledný zápas sezóny využili akciu, zobrali si klubový suvenír a aj keď sú možno zvyknutí sledovať zápasy z ostatných tribún, aby v sobotu spravili výnimku a prišli na státie, do kotla medzi fanúšikov. Vytvoríme spoločne v sektore červeno-bielu rodinu, ktorá sa počas celého zápasu bude zameriavať výlučne na povzbudzovanie nášho tímu. Ukážme, že za svojim klubom stojíme,” uviedol pre BBonline.sk Jakub Bebej z fanklubu FK Dukla.

Odchádzajú Chrien, Teixeira, Považanec,…

Banskobystrický klub už v polovici mája avizoval predaj svojho odchovanca Martina Chriena do Plzne. V súvislosti s obrancom Dionatanom Teixeirom sa zas spomína anglický klub Stoke City. Teixeira však podľa oficiálnych údajov SFZ v Dukle nedisponoval profesionálnou zmluvou. Podobne, ako aj aktuálne zranený útočník David Střihavka.

Zmluvy však končia viacerým hráčom, za ktorých prestup si už Dukla zrejme neprilepší. Za bývalým hráčom banskobystrického klubu Marekom Hlinkom do Dukly Praha pôjde jeden z ťažiskových hráčov A tímu – záložník Jakub Považanec. Ďalšími hráčmi s končiacimi kontraktmi sú napríklad Fabián Slančík, Branislav Ľupták, Jozef Rejdovian, Saša Savič, Patrik Vajda, ale aj brankári Peter Boroš a Viktor Budinský. Hosťovania oficiálne končia Jánovi Noskovi z Podbrezovej, Janovi Klimentovi z Jihlavy či Michalovi Peňaškovi zo Slovana Bratislava. Viacerí hráči pre BBonline.sk potvrdili, že záujem o predĺženie spolupráce s FK Dukla nemajú. Klub zatiaľ predĺženie kontraktov neavizoval.

BBO_3690V súvislosti s Duklou sa už niekoľko sezón hovorí o finančných problémoch klubu. Aktuálne sa dokonca medzi fanúšikmi šíri informácia o možnosti úplného zániku vrcholového futbalu v Banskej Bystrici. FK Dukla však prostredníctvom svojej oficiálnej stránky avizuje letnú prípravu prvého tímu a po odvolaní získal klub aj licenciu pre ďalší ročník najvyššej súťaže – po novom Fortuna lige.

Prezidentovi SFZ Jánovi Kováčikovi, ktorého počas plnenia tejto funkcie zastupuje vo výkone vlastníckych práv v klube právnická kancelária, sa dlhodobo nepodarilo získať pre Duklu ďalších veľkých partnerov. Napriek avizovanému vstupu známych slovenských podnikateľov v roku 2011, sa žiadne veľké investície v klube neprejavili a od vlaňajška už v štruktúrach klubu nefigurujú. Tam je aktuálne, okrem Kováčikovho právneho zástupcu, prednosta MsÚ v Banskej Bystrici Miroslav Rybár či riaditeľ Správy športových a telovýchovných zariadení mesta Ivan Šabo. V čestnej funkcii člena dozornej rady je aj primátor Peter Gogola, mestský poslanec Milan Smädo, či brat mecenáša banskobystrického futbalu Jozef Kováčik.

Aktualizácia 29.5.2014 18.00 h: Klub vo štvrtok podvečer informoval, že využil opcie a predĺžil zmluvy s brankárom Viktorom Budinským, záložníkom Jozefom Rejdovianom a obrancom Sašom Savičom. Pre hráčov zahraničných hráčov Marca De Vita a Dušana Plavšiča zároveň pripravuje dlhodobé kontrakty.