V poslednom kole jesennej časti futbalovej Corgoň ligy vycestovali hráči banskobystrickej Dukly na ihrisko Žiliny. Tá mohla víťazstvom rozhodnúť o titule jesenného majstra.

MŠK Žilina – FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (1:1)

Nebyť brankára Belica zápas mohol pre Duklu dopadnúť horšie. Ilustračné foto: D. Šípka

Góly: 1. Barčík, 55. Ondráš, 87. Pečovský – 43. Ľupták

ŽK: 50. Marcel Ondráš, 53. Deza, 90. Zd. Štrba – 55. T. Hučko, ČK: 28. Rejdovian (Banská Bystrica)
Rozhodovali: Jaška – T. Somoláni, Tomčík, 1812 divákov

Zostavy:

MŠK: M. Krnáč – S. Angelovič, Piaček, Marcel Ondráš, Patrik Mráz (76. Leitner) – Zd. Štrba, Pečovský – Pich, Barčík, Deza (62. Gergel) – M. Ceesay (86.Mihálik)

Dukla: Belic – M. Pančík, Poljovka, Chupáč, T. Hučko – Marek Hlinka, Brašeň (71. Turňa) – B. Ľupták (88. Faško), Považanec (81. Uškovič), Rejdovian – Jakubko

Úvod zápasu Banskobystričania nezvládli. Hneď po rozohrávke stratili loptu a z následného protiútoku skóroval Barčík. Domáci hráči zatlačili Duklu do defenzívy a s tlakom Žiliny sa červeno-bieli vyrovnávali iba za cenu chýb. V 11. minúte mal obrovskú šancu ex-duklista Pich, ktorý odrazenú loptu poslal spoza šestnástku na tyč Belicovej brány.  Jedna z najväčších šancí Banskej Bystrice v prvom polčase prišla v 18. minúte, keď Považanec s Jakubkom bežali v úniku sami na jedného obrancu Žiliny, ale Považanec zaváhal s prihrávkou a následný pokus domáci hráč zachytil. Na druhej strane pohrozil ďalší ex-Bystričan Viktor Pečovský, ktorý spoza šestnásky vyslal nebezpečnú strelu tesne nad brvno. Čo sa týka samotnej hry, tak pohyblivejší boli v prvom polčase žlto-zelení. Napádali rozohrávku hostí už na ich polovici, a tak si viac ako zvyčajne kopol do lopty aj brankár Belic. Častejšie otáčanie sa k vlastnej bráne ako k súperovej sa však Bystričanom vypomstilo v 28. minúte.  Jeden z hráčov Dukly na polovici súpera nepostrehol od chrbta prichádzajúceho Žilinčana, nechal sa obrať o loptu a z následného protiútoku sa dostal do šance Angelovič, ktorého v šestnástke križoval Rejdovian. Žilinský stredopoliar padol a rozhodca nielenže odpískal penaltu, ale mladému obrancovi Dukly udelil červenú kartu. Pri pokutovom kope, ktorý zahral Mráz, sa však vyznamenal Belic a vystihol smer strely. MŠK následne totálne prebralo iniciatívu v zápase a držalo loptu na svojich kopačkách. Paradoxne však udreli futbalisti Dukly. V 43. minúte zlepšili pohyb, zmocnili sa v strede ihriska lopty, ktorú prevzal Jakubko. Prešiel až do šestnásky, kde ju posunul Ľuptákovi a jeho tečovaná strela skončila v sieti prekvapeného brankára Žiliny.

Od úvodu druhého polčasu sa snažili Bystričania hroziť najmä z protiútokov, čo vyústilo do dvoch žltých kariet pre žilinských hráčov za fauly na Jakubka. V 55. minúte zahrával po faule Hučka štandardnú situáciu Mráz, jeho nízky center nikto neodvrátil a z blízka skóroval Ondráš. Po inkasovanom góle sa Dukla osmelila a zlepšila pohyb. Odmenou bola obrovská šanca, keď Hučkov center prešiel cez dvoch žilinských hráčov, ale Jakubko loptu minul.  Potom v 67. minúte mohol definitívne rozhodnúť Ceesay, keď sa ocitol pred Belicom, ale ten opäť raz podržal svoje mužstvo. O chvíľu na to mal šancu aktívny Jakubko, ale lopta skončila tesne pred bránkovou čiarou. Hra sa hneď preliala na druhú stranu a po centri hlavičkoval Gergel, no fantastický Belic reflexívne vyrazil. Paradoxom druhého polčasu bolo, že na ihrisku, hlavne po druhom inkasovanom góle Dukly, nebolo cítiť, že Bystričania hrajú o hráča menej. Šance si vypracovávali obe strany, najväčšou červeno-bielych bola strela Mareka Hlinku zo strednej vzdialenosti, ktorá skončila na brvne žilinskej brány. Následne hra trochu upadla, ale v 84. minúte mal rozhodnutie na kopačke opäť Ceesay. V úniku obišiel aj brankára Belica, ale toho obetavo zastúpil Chlupáč aj za cenu bolestivého stretnutia s tyčkou brány. Klinec do rakvy nakoniec zatĺkol v 87. minúte odchovanec Dukly Viktor Pečovský. Ľupták pred šestnástkou trestuhodne stratil loptu a niekdajší miláčik bystrických tribún z diaľky prekonal Belica.