Červeno-bieli išli na Považie v roli jasného favorita, ale v zápase predohrávaného 11. kola sa napriek šanciam nedokázali presadiť.

MFK Dubnica – FK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 82. Grabež, ŽK: 71. Šulek, 88. P. Bajza (obaja Dubnica).

MFK Dubnica: P. Bajza – M. Ižvolt, Nosek, Klabník, Beňo – Bruško (76. Kolčák), J. Vavrík, Šulek, Grabež (83. Duga) – Porázik (73. Augustíni), Gorelka.

FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Brašeň, Adámik, P. Vajda, Savič – Marek Hlinka (84. Uškovič), V. Gajdoš (73. M. Pančík ml.), Pečovský, T. Hučko – Pich, Seye (69. A. Hesek).

Domáci zverenci Petra Gergelyho začali zápas aktívnejšie a ich úvodná snaha vyvrcholila v 9. minúte, kedy loptu do Borošovej žrde namieril hlavou Gorelka. To prebudilo aj Markov tím a Marek Hlinka, ktorý sa presadil v 9. kole v Trnave, bol dobrou hlavičkou blízko ku gólu. V 18. minúte sa po Gajdošovom rohu dostal k lopte Seye, ale ten to zblízka na súperovho brankára nevedel. Desať minút pred koncom prvého dejstva sa do dobrej šance dostal čoraz častejšie v útoku sa ukazujúci Marek Hlinka. Jeho strela skončila len na žrdi domácej svätyne. O niekoľko minút mal čo robiť Peter Boroš, keď ledva vytlačil Nosekovu hlavičku po domácom rohovom kope.

Hosťujúci gólman mal čo robiť aj hneď v úvode druhého polčasu. Gorelka mieril na jeho bránu po nahrávke od Porázika. Ten sám v 61. minúte vyskúšal Boroša, ktorý opäť skvele podržal svoj tím. Písala sa už 82. minúta a prišla Dubnická radosť. Grabež sólovo zvládol obranu hostí a blízko pred Borošom sa nemýlil aj za cenu zranenia, kvôli ktorému musel za potlesku vyše tisícky divákov opustiť hraciu plochu. V závere stretnutia vsadil tréner Marko po dlhom čase aj na útočníka Dušana Uškoviča, ktorý sa po uzdravení okamžite dostal do skvelej šance. V tej ho však vychytal domáci gólman Bajza a keď o tri minútky na to Pich len opečiatkoval jeho žrď bolo jasné, že tri body zostávajú na Považí. Zvyšné duely 11. kola Corgoň ligy sú na programe cez víkend.