V 27. kole 2. ligy bol na programe súboj dvoch tímov z opačných strán tabuľky. Futbalisti banskobystrickej Dukly vycestovali v nedeľu do Bardejova. Zatiaľ čo domáci chceli získať dôležité body v boji o záchranu, líder tabuľky plánoval prinavrátiť si 3-bodový náskok pred druhým Liptovským Mikulášom.

Skóre stretnutia sa po prvýkrát menilo už v 8. minúte, keď išli do vedenia prekvapivo Bardejovčania. Sedláček prihral z pravého krídla do šestnástky Bilalimu, ktorý poslal loptu pred bránu, kde Romulo Silva Santos poľahky otvoril skóre. Hneď na to Bardejov šokoval Bystričanov aj po druhýkrát. Strelec prvého gólu domácich potiahol protiútok cez stred ihriska, vysunul do šance Viktora Maťaša, ktorý sa rútil na Hrušku a strelou povedľa brankára Dukly zvýšil už na 2:0.

Tréner hostí Stanislav Varga zareagoval dvojitým striedaním už v 19. minúte, keď z ihriska stiahol Gondu so Snitkom a do hry poslal Kvoceru a Richtárecha. Práve striedajúci hráč Milan Kvocera v 32. minúte obišiel na polovici ihriska prvého protihráča, následne sa zbavil aj druhého a v šestnástke ho nedovolene zastavil brankár domácich Čikoš-Pavličko. Loptu si na biely bod postavil Miladin Vujošević, ktorý premenil penaltu prízemnou strelou do ľavej strany, čím znížil na 2:1.

Dukla tak išla do druhého polčasu s jasným cieľom – otočiť nepriaznivý stav. V 56. minúte prihrával Migaľa z pravej strany do pokutového územia Staršiemu, ktorého prudkú strelu vyrazil Čikoš-Pavličko na roh. Dukla bola blízko k druhému gólu v 71. minúte po tom, čo Willwéber našiel dlhou prihrávkou do šestnástky Polievku, ktorý bol faulovaný Jarzebakom. Poľský obranca Bardejova navyše videl za svoj zákrok na kapitána hostí druhú žltú a zároveň aj červenú kartu. K druhému pokutovému kopu Bystričanov v zápase sa postavil sám faulovaný Róbert Polievka. Tentokrát však uspel Čikoš-Pavličko, ktorý vystihol stranu a skvelým zákrokom udržal svoj tím vo vedení.

Nepremenená penalta mohla mužstvo Dukly mrzieť o to viac v 74. minúte, keďže Richtárech fauloval v pokutovom území Briganta. Nasledoval už tretí kop z bieleho bodu v zápase. Bremeno zodpovednosti si zobral na svoje plecia Lutfi Bilali, ktorý nekompromisnou strelou do ľavého horného rohu zvýšil na 3:1. V závere zápasu už Bardejov dobrou defenzívnou hrou toto vedenie udržal. Futbalisti banskobystrickej Dukly tak po strate bodov s tímom bojujúcim o záchranu stratili 3-bodový náskok na čele tabuľky pred druhým Liptovským Mikulášom, ktorý si v sobotu poradil s Popradom.

2. liga – 27. kolo – 2. 5. 2021 – Bardejov

Partizán Bardejov BŠK – MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:1)

Góly: 8. Silva, 9. Maťaš, 74. Bilali (PK) – 32. Vujošević (PK). ŽK: 32. Čikoš-Pavličko, 42. Petko, 67. Jarzebak – 27. Willwéber, 54. Migaľa, 80. Nosko. ČK: 70. Jarzebak (po druhej ŽK).

Zostava Partizán Bardejov BŠK: Čikoš-Pavličko – Petko, Tatar (53. Nemergut), Maťaš, Brigant, Silva (80. Maník), Horváth, Jarzebak, Dzurík, Sedláček (73. Pacheco), Bilali.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Nosko, Starší, Gonda (19. Richtárech), Kupčík (31. Vajda), Snitka (19. Kvocera), Polievka, Frimmel, Vujošević, Migaľa, Willwéber.